Před GP Číny se budu soustředit na přípravu pneumatik v kvalifikaci, říká Leclerc | Foto: Getty Images / Clive Mason

Foto: Getty Images / Clive Mason

Před GP Číny se budu soustředit na přípravu pneumatik v kvalifikaci, říká Leclerc

Charles Leclerc v posledních dvou kvalifikacích zaostal za svým týmovým kolegou Carlosem Sainzem. Monačan to přisuzuje tomu, že se mu ani v jednom případě nepodařilo připravit si pneumatiky tak, aby je mohl 100% využít.

Charles Leclerc patří mezi současnými jezdci F1 k nejlepším kvalifikantům.

Potvrzují to i čísla, když Monačan získal od začátku sezony 2022, kdy začaly platit nynější regule, celkem 14krát pole position. To je za dané období v porovnání s ostatními –⁠⁠⁠⁠⁠ vyjma suverénního Maxe Verstappena –⁠⁠⁠⁠⁠ jednoznačně nejvíce.

Poslední dvě kvalifikace však Leclercovi nevyšly, což ho může mrzet dvojnásob kvůli tomu, že Ferrari mělo v Melbourne i v Suzuce velmi konkurenceschopný vůz. Jeho týmový kolega Carlos Sainz lepších kvalifikačních výsledků ostatně využil k zisku jednoho prvního a jednoho třetího místa.

Za aktuálním kvalifikačním trápením stojí podle Leclerca neúspěšná snaha připravit si v klíčový okamžik pneumatiky tak, aby z nich mohl vytěžit maximum.

„Ať už v Austrálii, nebo tady (v Japonsku, pozn. red.), nebylo mým problémem závodní tempo. Negativem však byla moje kvalifikační rychlost. V rámci mé kariéry přitom nejsem příliš zvyklý na to, abych se musel na kvalifikační tempo nějak zaměřovat, protože v sobotu to bývá obvykle celkem dobré,“ uvedl Leclerc, kterého cituje Autosport.

„Už dva závody po sobě se mi ale nedaří dostat pneumatiky do správného provozního okna. Nyní se na to před víkendem v Šanghaji budu soustředit. Jakmile se mi vše podaří doladit, jsem si jistý, že se mi dobré tempo v kvalifikaci vrátí,“ je přesvědčen 26letý závodník.

Leclerca přibrzdil problém v Q1, tvrdí Vasseur

Podle šéfa Ferrari Frédérica Vasseura však nejsou Leclercovy potíže nikterak závažné. Francouz navíc poukázal na to, že Monačan musel kvůli zaváhání v úvodu kvalifikace již v její první části použít dvě nové sady nejměkčích pneumatik. 

Kvůli tomu pak jedna nová sada chyběla v rozhodujícím rozstřelu, což znamenalo, že měl následně reálně pouze jeden pokus na zajetí rychlého kola.

„Když vstupujete do poslední části kvalifikace a máte k dispozici jen jednu sadu, jste trochu na vážkách, protože si říkáte: 'Když udělám chybu, budu desátý'. Navíc jsme ke kvalifikaci celkově nepřistoupili správně. Charles je závodník, navíc na jedno kolo v kvalifikaci velmi dobrý. Brzy se tedy vrátí zpět,“ prohlásil Vasseur. 

Počet pole position od začátku sezony 2022

Max Verstappen - 23
Charles Leclerc - 14
Carlos Sainz - 5
Sergio Pérez - 3
Lewis Hamilton - 1
George Russell - 1
Kevin Magnussen - 1

Doporučujeme

Články odjinud