Před dvaceti třemi lety zemřel Enzo Ferrari

Dnes je tomu přesně dvacet tři let ode dne, kdy zemřel zakladatel týmu z Maranella Enzo Ferrari. Rozhovor o něm poskytl prezident Ferrari Luca di Montezemolo.
Před dvaceti třemi lety zemřel Enzo Ferrari

Enzo Ferrari byl automobilový závodník a zakladatel legendární značky Ferrari, která se stala synonymem luxusních sportovních vozů a úspěšných závodních automobilů. Ital zemřel 14. srpna 1988 v devadesáti letech v severoitalské Modeně. Ve stejném městě se v roce 1898 narodil.

K tomuto smutnému výročí se vyjádřil i prezident Ferrari Luca di Montezemolo: "Vzor, jakým byl náš zakladatel, je vždycky přítomný. Při smutných výročích, jakým je i tohle, je důležité, abychom oživili jeho památku, a to především kvůli nejmladší generaci."

Pro oficiální stránky Ferrari se Montezemolo pokusil popsat Enza Ferrari: "Byl to muž, jenž věděl, jak se má nahlížet na budoucnost. Uměl to dokonce i v době, kdy náš stát upadal do hluboké krize. V tomto období se zabýval svými cíli s obzvláště velkým odhodláním. Jeho sen se stal skutečností. Dnes (Ferrari) reprezentuje sportovní i průmyslový objekt, který je obdivován i záviděn po celém světě. "

Prezident Ferrari se domnívá, že by z tohoto týmu měl jeho zakladatel radost: "Jsem si jistý, že jestli se na nás seshora dívá, je rád, že Ferrari pokračuje ve výrobě aut plných novinek a že jsme stále na špici v motorsportu. Po celém světě tak plníme sny milionů fanoušků této značky. "

Diskuze (92) Další článek: Vodafone, McLaren - smlouva je výhodná pro obě strany
1:59 | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.
22. října | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
22. října | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00