Pravidlo 'dvojnásobek bodů za poslední závod' možná nepřežije, i když chtěl Ecclestone více

Šéf formule 1 Bernie Ecclestone očekává, že nově představené pravidlo o udělení dvojnásobku počtu bodů v poslední velké ceně nepřežije. Sám Ecclestone by přitom chtěl toto pravidlo rozšířit na tři závody.
Pravidlo

Pravidlo s okamžitou platností zavedla Mezinárodní automobilová federace v pondělí 9. prosince, přičemž si okamžitě vysloužilo mohutnou vlnu kritiky.To je také důvod, proč se očekává nové hlasování o tomto pravidlu při lednovém zasedání Strategické skupiny F1. Změnu pravidla přitom předeslal již v pátek prezident Ferrari Luca di Montezemolo.

Ecclestone by oproti tomu pravidlo rád rozšířil:

"Preferoval bych, aby se dvojnásobek bodů uděloval za poslední tři velké ceny," cituje šéfa F1 britský The Daily Telegraph. "Ale může se stát, že to pravidlo bude na lednovém zasedání Strategické skupiny F1 zrušeno. Myslím si, že by se měl dvojnásobek bodů dávat za poslední tři velké ceny, nebo vůbec. Dvojnásobek bodů pro tři závody by znamenal, že by byl šampionát zajímavý pro všechny - fanoušky, tisk, televize - až do konce."

Není přitom bez zajímavosti, že ačkoli původní návrh dvojích bodů za tři závody byl zamítnut, pravidlo dvojích bodů pouze v jednom závodě bylo schváleno jednomyslně, tedy včetně zástupce Ferrari ve Strategické skupině F1. 

Další článek: Příští rok budou udávat tempo opět ty stejné týmy, tvrdí jezdci Red Bullu