Pravidlo 'dvojnásobek bodů za poslední závod' možná nepřežije, i když chtěl Ecclestone více

Šéf formule 1 Bernie Ecclestone očekává, že nově představené pravidlo o udělení dvojnásobku počtu bodů v poslední velké ceně nepřežije. Sám Ecclestone by přitom chtěl toto pravidlo rozšířit na tři závody.
Pravidlo

Pravidlo s okamžitou platností zavedla Mezinárodní automobilová federace v pondělí 9. prosince, přičemž si okamžitě vysloužilo mohutnou vlnu kritiky.To je také důvod, proč se očekává nové hlasování o tomto pravidlu při lednovém zasedání Strategické skupiny F1. Změnu pravidla přitom předeslal již v pátek prezident Ferrari Luca di Montezemolo.

Ecclestone by oproti tomu pravidlo rád rozšířil:

"Preferoval bych, aby se dvojnásobek bodů uděloval za poslední tři velké ceny," cituje šéfa F1 britský The Daily Telegraph. "Ale může se stát, že to pravidlo bude na lednovém zasedání Strategické skupiny F1 zrušeno. Myslím si, že by se měl dvojnásobek bodů dávat za poslední tři velké ceny, nebo vůbec. Dvojnásobek bodů pro tři závody by znamenal, že by byl šampionát zajímavý pro všechny - fanoušky, tisk, televize - až do konce."

Není přitom bez zajímavosti, že ačkoli původní návrh dvojích bodů za tři závody byl zamítnut, pravidlo dvojích bodů pouze v jednom závodě bylo schváleno jednomyslně, tedy včetně zástupce Ferrari ve Strategické skupině F1. 

Další článek: Příští rok budou udávat tempo opět ty stejné týmy, tvrdí jezdci Red Bullu

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00