Pravidla o motorech obsahují díru, FIA ji uzavře

Navzdory všem snahám FIA se v pravidlech o motorech objevila mezera, která umožňuje foukání výfukových plynů ve větší míře, i když není sešlápnutý plynový pedál.
Pravidla o motorech obsahují díru, FIA ji uzavře

Mezinárodní automobilová federace meziročně změnila pravidla tak, aby co nejvíce minimalizovala vliv výfukových plynů na aerodynamiku vozu. Na jedné straně přesně vymezila, jakým směrem můžou být natočené koncovky výfuků, na straně druhé stanovila restrikce v oblasti map (nastavení) motorů.

Jeden nejmenovaný výrobce motorů se však podle Autosportu obrátil na FIA a poukázal na mezeru, která v pravidlech zůstala. Ta umožňuje, aby týmy foukaly výfukové plyny ve větší míře, i když jezdec nešlape na plynový pedál, a to pomocí opožděného zapalování.

Federace uznala, že mezera existuje, a proto upraví software standardizované elektronické řídící jednotky (ECU), kterou používají všechny vozy, a zabrání tak využití této šedé zóny pravidel. Změnu realizuje ještě před prvním závodem v Austrálii.

Tuto mezeru podle všeho zatím žádný tým nevyužil, ale hrozilo, že se tak dříve nebo později stane.

Další článek: Čtvrtek v Barceloně

10:29 | Toto Wolff neočekává, že Hamilton podepíše novou smlouvu před koncem sezóny.
9:46 | Stejně jako vloni, také letos budou v Bahrajnu tři DRS zóny.
24. listopadu | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10