Pravidla kolem výfuků zřejmě pro příští rok doznají změn

Mezinárodní automobilová federace by tím chtěla regule ujasnit a definitivně zabránit využívání výfukových plynů za účelem získání aerodynamické výhody.
Pravidla kolem výfuků zřejmě pro příští rok doznají změn

Kontroverze před začátkem sezony vzbuzuje zejména technické řešení stáje Red Bull (psali jsme zde). 

"Naším cílem bylo zamezit týmům užívat foukané difuzory, které za určitých podmínek porušují Článek 3.15 o pohyblivých aerodynamických prvcích. V kombinaci s restrikcemi v mapování motoru dle technické směrnice č. 36 to designérům znesnadní využívání výfukových plynů k získání aerodynamické výhody. Týmy ovšem těžko zapomenou na již získané znalosti, a tak bude zřejmě nutné pravidla před rokem 2013 znovu upravit," řekl technický delegát FIA Charlie Whiting. 

Whiting také souhlasí s tím, že letošní vozy nejsou až na výjimky esteticky příliš vábné. Zároveň ale podotýká, že co se snižování výšky špičky vozu týče, snažila se FIA týmům vyjít co nejvíc vstříc:

"Některé týmy si stěžovaly, že snížení celého předku vozu by je nutilo ke vskutku radikální změně designu vozu. Dohodli jsme se na kompromisu, že maximální výška 550mm bude platit od vzdálenosti 1950mm od zadního kraje kokpitu. Naše přání to splnilo a týmy zároveň nemusely přepracovávat systém zavěšení na svých vozech. Nakonec ale stejně všechny vypadají jako kachny."

Další článek: Ecclestone: Nastal čas utáhnout si opasky a sundat růžové brýle

13:23 | Pérez musí měnit převodovku + 5 míst.
11:09 | Renault má nového sponzora: Verizon Media. Na vozech se objeví také loga propagující Yahoo.
20. září | Correa už není v umělém spánku, i když ještě nebyl zcela probuzen. Jakmile budou vyléčeny problémy s plícemi, čekají ho další operace nohou.
20. září | Pérez napomenut za incident s Magnussenem.

GP Singapuru 2019

Pátek 20. září 2019
1. trénink Verstappen (1:40.259)
2. trénink Hamilton (1:38.773)
Sobota 21. září 2019
3. trénink Leclerc (1:38.192)
Kvalifikace Leclerc (1:36.217)
Neděle 22. září 2019
Závod 14.10