Pravidla jsme neporušili úmyslně, brání se u soudu Renault

Trest zákazu startu je proto nepřiměřený.
Tým Renault se dnes v Paříži snaží přesvědčit Mezinárodní odvolací soud FIA, aby mu zmírnil trest za porušení sportovních regulí během Grand Prix Maďarska. Právník francouzské stáje Ali Malek tvrdí, že o špatně uchyceném kole na Alonsově voze na boxové zdi nikdo nic nevěděl, takže se nejednalo o úmyslné porušení pravidel.

"Tento případ si nezaslouží víc než napomenutí," řekl Malek. "Provinil se Renault úmyslně? Vůbec ne. Jediní lidé, kteří o tom (uvolněném kole) věděli, byli dva mechanici."

"Na boxové zdi nikdo nevěděl, že nastal problém a jezdec to také nevěděl. Došlo k sérii nešťastných událostí, ale nešlo o úmysl."

Renault dále uvedl, že mechanici nemohli informovat vedení stáje o problémech s Alonsovým kolem včas. Právní zástupce FIA Paul Harris však namítl, že za vzniklou situaci odpovídá tým jako celek a nemůže se vymlouvat na problémy s interní komunikací.

"Není pochyb o tom, že šlo o vážný incident. Vůz neměl byl vypuštěn na trať. Mechaniky zaměstnává tým a jejich znalosti patří týmu. Renault se nemůže vymlouvat na své špatné procedury a říct, že nemohl komunikovat. Dvě chyby dohromady se vzájemně nevyruší," řekl.

Renault přesto věří, že mu odvolací soud trest zmírní a umožní závodit v Grand Prix Evropy ve Valencii, protože zákaz startu by podle něj měl být udělován jen za úmyslné porušení pravidel.

"Jsem optimista od chvíle, kdy jsme ten trest dostali. Domníváme se, že je trest nespravedlivý. Přiznáváme, že jsme některé věci udělali špatné, ale nemyslíme si, že trest odpovídá provinění," řekl manažer týmu Renault Steve Nielsen.
Další článek: McLaren bude ve Valencii spoléhat na vylepšený vůz a KERS

16:58 | Robert Kubica znovu usedne do vozu formule 1. V pátek odjede první trénink s vozem Alfy Romeo. Nahradí Giovinazziho.
10:18 | F1 v Rakousku bude od příštího roku vysílat Red Bullem vlastněná Servus TV...
6. července | Balíček vylepšení, který mělo Ferrari nasadit v Maďarsku, přiveze tým už tento víkend na Red Bull Ring... nebo alespoň jeho část.
6. července | Alex Zanardi absolvoval v pořadí už třetí operaci. Trvala pět hodin a byla zaměřena na rekonstrukci lebky a stabilizaci oblastí postižených traumatem.

GP Štýrska 2020

Pátek 10. července 2020
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 11. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 12. července 2020
Závod 15.10