Pravidelné body a první desítka v kvalifikacích, takové jsou cíle Williamsu

Pro Williams má letos začít nová éra, ve které se postupně vrátí na přední pozice. Nové technické vedení týmu proto stanovilo poměrně ambiciózní cíle.
Pravidelné body a první desítka v kvalifikacích, takové jsou cíle Williamsu

Williams loni získal pouhých pět bodů a zažil nejhorší sezónu ve své historii. Klíčem k úspěchu i neúspěchu je ve formuli 1 vždy vůz, a tak ten letošní stavěl úplně jiný technický tým než loňský FW33.

"Loni jsme se snažili problémy řešit tím, že jsme zkoušeli hodně nových dílů, přičemž některé se od sebe ani moc nelišily, takže jsme těžko zjišťovali, jaké mají přínosy na trati. Letos jsme  pro vylepšování zvolili velmi odlišný přístup, aby přínosy byly větší," vysvětloval provozní šéfinženýr Mark Gillan Autosportu.

FW34 se snaží především řešit nedostatky svého předchůdce. "Obecně vzato jsme museli vylepšit téměř všechny oblasti," přiznal Gillan. "Auto bylo poměrně těžké, měli jsme potíže se spolehlivostí, některé díly nepodávaly konzistentní výkony, a věci, jako je větší chlazení v horkých podmínkách, vedly ke zhoršení aerodynamiky. V těchto oblastech jsme si dali za cíl zlepšení."

A co od letošního auta Gillan očekává? Vzhledem k loňským výsledkům stanovil ambiciózní cíle. "Je to prosté," řekl. "Musíme se v průběhu sezóny neustále zlepšovat. Naším cílem je postupovat do třetí části kvalifikace, dokončovat na bodech a v průběhu sezóny vykazovat jasné zlepšení. Nejde jen o bodové zisky, ale také o fungování týmu v továrně."

Další článek: Schumacher se mi přiblížil díky pneumatikám a DRS, vysvětluje Rosberg

10:33 | Kevin Magnussen by mohl zamířit do americké IMSA...
10:03 | Sportovní ředitel Red Bullu Jonathan Wheatley měl před závodním víkendem v Bahrajnu pozitivní test na COVID-19.
9:07 | Robert Kubica zítra v prvním tréninku nahradí Räikkönena
25. listopadu | Toto Wolff neočekává, že Hamilton podepíše novou smlouvu před koncem sezóny.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10