Praktiky FIA: Schumacher jako záminka pro mstu Hartsteinovi?

Není to úplně nový příběh. Odehrál se krátce před Vánocemi, ale čekali jsme, zda se ještě nějak vyvine.
Praktiky FIA: Schumacher jako záminka pro mstu Hartsteinovi?

Pokud zavítáte do Lutychu a budete mít nějakou vážnou nehodu (doufáme, že ne), může se vám s trochou nadsázky dostat stejné péče, jakou mají piloti formule 1. Je dost dobře možné, že se dostanete pod ruky Garymu Hartsteinovi, který do roku 2012 pracoval pro FIA jako lékař. Byl to právě on, kdo jezdil k nehodám jezdců formule 1.

Hartstein se ale možná ještě více proslavil jako autor blogu. Po nehodě Schumachera psal na své stránky nepravidelně články, které popisovaly možný stav Schumachera, dementovaly očividné nesmysly a kriticky hodnotily šance na uzdravení. Hartstein samozřejmě vždy zdůrazňoval, že nemá potřebné informace a vychází pouze ze svých zkušeností a z toho mála, co okolí Schumachera zveřejnilo.

Hartstein vulgárně vynadal Pérezovi

Hartstein vulgárně vynadal Pérezovi

Není veřejným tajemstvím, že FIA (Jean Todt) a Hartstein nejsou zrovna přátelé. Totéž platí pro vztah mezi Hartsteinem a Gérardem Saillantem, který se věnoval Schumacherovi po loňské nehodě a je šéfem Institutu FIA. Dokonce to měl byt právě on, kdo se postaral o Hartsteinův vyhazov z formule 1 potažmo z FIA.

Gérard Saillant je nechtěným hrdinou jednoho z posledních článků. Podle Hartsteina krátce před Vánocemi přijel do Lutychu a to dokonce přímo do nemocnice, kde Hartstein pracuje. Ten to ironicky komentuje s tím, že se mu mohl ozvat a že by zašli třeba na kafe.

Hartstein upřesňuje spekulace o Schumacherově stavu

Hartstein upřesňuje spekulace o Schumacherově stavu

Saillant šel ale za ředitelem nemocnice a byl na schůzku patřičně vybaven. Měl výtisky článků z Hartsteinova blogu a také údajný email od Schumacherovy manželky, která měla Hartsteinovi psát. On ale podle svých slov email nikdy nečetl, protože byl odeslán na špatnou emailovou adresu. Pokud byl vůbec někdy poslán...

Hartstein, který si servítky rozhodně nebere, se diví, že mu na jednu stranu chodí emaily od desítek lidí denně, na druhou stranu není manželka jednoho z nejslavnějších a nejbohatších sportovců světa schopna si email zjistit nebo nechat zjistit.

Saillant se u ředitele nemocnice měl dožadovat toho, aby Hartsteina kvůli jeho článkům o Schumacherovi v ideálním případě vyhodil. Hartstein při tom v otevřeném dopise zcela jasně uvádí, že ve všem měl prsty také Jean Todt.

„Vy a váš šéf (Todt, pozn. redakce) jste chtěli, abych byl vyhozen z práce, ze které platím svůj nájem. Ta, kterou dělám 25 let. Wow! Měl jste na sobě černý kabát a klobouk?,“ píše bývalý lékař FIA.

Další článek: Grosjean mění inženýra i jezdecký styl

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.