Praga představila novou verzi vozu R1

Český výrobce sportovních vozů představil novou verzi svého vozu R1.

R1 se letos stane základem kategorie v rámci Britcar Endurance Championship.

Původní R1 spatřil světlo světa v roce 2013 a nový vůz je pátou odlišnou verzí modelu, ale je zdaleka nejvýznamnějším upgradem. Na první pohled vypadá podobně a stále je poháněn stejným přeplňovaným dvoulitrovým motorem Renault, který produkuje 365 koní, pod kapotou  ale došlo k mnoha úpravám.

Nový vůz má lepší bezpečnostní prvky, vylepšený software pro správu motoru, větší palivovou nádrž, chlazení, nová přední světla pro noční závody a je snadněji ovladatelný.

Ferrari bude s FIA hledat talentované závodnice. Zapojí se i Praga

Ferrari bude s FIA hledat talentované závodnice. Zapojí se i Praga

Technický ředitel Pragy Jan Martinek pro Autosport uvedl, že dřívější verze měly vždy jen kroková vylepšení – například přidání turba. „Ale jinak to bylo většinou stejné auto,“ řekl Martinek.

Nový vůz přináší i zlepšení v oblasti aerodynamiky – o 15 % větší přítlak a o 5 % nižší odpor.

„Udělali jsme nekonečné množství úprav a změn. Při pohledu na auto to skutečně neuvidíte, ale když jste mechanik v autě, ty rozdíly určitě poznáte.“

Další článek: Kuriozita: Ferrari kvůli pandemii nedodrží značení svých monopostů

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.