Pracovníci AlphaTauri se díky vyvrácení možnosti prodeje týmu mohou opět soustředit na závodění, tvrdí Cunoda

Red Bull opět potvrdil, že se nechystá prodat tým AlphaTauri. Podle Júkiho Cunody tato jistota pomůže tomu, aby se členové týmu mohli opět plně soustředit na závody.

Foto: Getty Images 

Pracovníci AlphaTauri se díky vyvrácení možnosti prodeje týmu mohou opět soustředit na závodění, tvrdí Cunoda | Foto: Getty Images

Již od začátku roku média průběžně informovala o tom, že Red Bull uvažuje o prodeji svého juniorského týmu AlphaTauri. V tomto týdnu nicméně Red Bull prostřednictvím svého poradce Helmuta Marka opět potvrdil, že prodej nehrozí a zároveň byly nastíněny další kroky, kterými bude AlphaTauri směřovat.

To hlavní, tedy že stáj i nadále bude vlastnit Red Bull a že nedojde ani na stěhování z Itálie, by však v dohledné době mělo zůstat beze změny.

Potvrzení, že stáj AlphaTauri nečekají revoluční změny, nyní v dějišti Velké ceny Monaka okomentoval závodník italského týmu Júki Cunoda.

„Je to dobrá zpráva pro AlphaTauri, zejména pak pro inženýry a mechaniky. Nyní se mohou plně soustředit na závodění,“ prohlásil Japonec, kterého citoval Autosport.

„Většina mechaniků a inženýrů z toho (možného prodeje, pozn. red.) měla trochu obavy. Myslím si, že je to od Red Bullu správné rozhodnutí,“ uvedl 23letý pilot, který přiznal, že z toho má radost i on sám.

„Je to dobré i pro mě. Mám o jednu starost méně,“ dodal.

Věděli jste...

...že Red Bull provozuje stáj z italské Faenzy již 18. sezonou? Tým, který byl mezi lety 2006 až 2019 znám jako Scuderia Toro Rosso a od sezony 2020 jako AlphaTauri, si za tu dobu připsal dvě výhry (obě v italské Monze).

Další článek: Red Bull bude mít v Monaku problém ukázat své silné stránky, očekává Pérez

Témata článku: ,