Poznámky Ecclestona nechápeme, ozývá se z Austinu

Během Velké ceny Indie vyjádřil Bernie Ecclestone obavy o Velkou cenu USA, která by se měla jet v příštím roce. Okruh prý nebude dostatečně připraven. S tím však tamní organizátoři rozhodně nesouhlasí.
Poznámky Ecclestona nechápeme, ozývá se z Austinu

Před čtrnácti dny se při Velké ceně Indie šéf formule 1 Bernie Ecclestone nechal slyšet, že má pochybnosti o tom, zda se příští rok uskuteční Velká cena USA na okruhu v Austinu. Své obavy pak znovu zopakoval i během tohoto víkendu v Abú Zabí.

Taková nedůvěra však vytáčí prezidenta amerického okruhu Steva Sextona, a tak se včera v noci k tomuto problému vyjádřil. "Naše finanční zdroje jsou zajištěny a stavba jde podle plánů, takže poznámky pana Ecclestona nechápeme," vyšlo včera v  Austin Statesman Newspaper. "Vyjádřil velký zájem o závod v Austinu a o rozšíření značky F1 do Spojených států. "

Tavo Hellmund, jehož společnost Full Throttle Productions získala právo na pořádání Velké ceny Spojených států, se však obrací k okruhu v Austinu s varováním, aby si vyřešili všechny problémy dřív, než šéf formule 1 ztratí o závod zájem.

"Pan Ecclestone byl nesmírně vytrvalý v tomto těžkém úkolu (uspořádat závod) v Austinu," říká Hellmund. " Full Throttle Productions neúnavně pracovalo na tom, aby přineslo Velkou cenu Spojených států do Austinu. Nyní je povinností okruhu Circuit of the Americas, aby projekt zrealizoval, než vyprší trpělivost pana Ecclestona."

Pokud vše dopadne podle plánu, měla by být Velká cena Spojených států na programu 18. listopadu příštího roku. 

Diskuze (12) Další článek: Daleko od Massy a bez penalizace, oslavuje Hamilton
17:51 | Nejen týmy a jezdci. Na Franka Williamse bude vzpomínat i F1. V neděli v 17:20 minutou ticha, v 18:00 se pak po okruhu projede vůz FW07. Start závodu je v 18:30.
12:59 | Logan Sargean v tréninku F2 jako první pokřtil zdi v Džiddě. Jezdec ok, červené vlajky.
2. prosince | V Saúdské Arábii bude v roli safety caru a medical caru opět Aston Martin. Tentokrát však nebude mít britskou závodní zelenou ale světlejší odstín inspirovaný vlajkou Saúdské Arábie.
2. prosince | Šéf Williamsu Jost Capito měl pozitivní test na covid-19 a víkendu v Saúdské Arábii se tak nezúčastní.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink 18.00–19.00
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30