Poznámky Ecclestona nechápeme, ozývá se z Austinu

Během Velké ceny Indie vyjádřil Bernie Ecclestone obavy o Velkou cenu USA, která by se měla jet v příštím roce. Okruh prý nebude dostatečně připraven. S tím však tamní organizátoři rozhodně nesouhlasí.
Poznámky Ecclestona nechápeme, ozývá se z Austinu

Před čtrnácti dny se při Velké ceně Indie šéf formule 1 Bernie Ecclestone nechal slyšet, že má pochybnosti o tom, zda se příští rok uskuteční Velká cena USA na okruhu v Austinu. Své obavy pak znovu zopakoval i během tohoto víkendu v Abú Zabí.

Taková nedůvěra však vytáčí prezidenta amerického okruhu Steva Sextona, a tak se včera v noci k tomuto problému vyjádřil. "Naše finanční zdroje jsou zajištěny a stavba jde podle plánů, takže poznámky pana Ecclestona nechápeme," vyšlo včera v  Austin Statesman Newspaper. "Vyjádřil velký zájem o závod v Austinu a o rozšíření značky F1 do Spojených států. "

Tavo Hellmund, jehož společnost Full Throttle Productions získala právo na pořádání Velké ceny Spojených států, se však obrací k okruhu v Austinu s varováním, aby si vyřešili všechny problémy dřív, než šéf formule 1 ztratí o závod zájem.

"Pan Ecclestone byl nesmírně vytrvalý v tomto těžkém úkolu (uspořádat závod) v Austinu," říká Hellmund. " Full Throttle Productions neúnavně pracovalo na tom, aby přineslo Velkou cenu Spojených států do Austinu. Nyní je povinností okruhu Circuit of the Americas, aby projekt zrealizoval, než vyprší trpělivost pana Ecclestona."

Pokud vše dopadne podle plánu, měla by být Velká cena Spojených států na programu 18. listopadu příštího roku. 

Další článek: Daleko od Massy a bez penalizace, oslavuje Hamilton

11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.
18. dubna | V Imole začalo pršet... zatím hlavně nad částí okruhu.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen