Pozice Williamsu v šampionátu neodpovídá rychlosti vozu

Sam Michael však přiznává, že celková výkonnost týmu je slabší.
V následujícím rozhovoru odpovídal technický ředitel Williamsu Sam Michael.

Jak byste shrnul výkonnost týmu v průběhu víkendu španělské Grand Prix?
Sam Michael: "Nico pro tým získal bod, ale my potřebujeme bodovat s oběma vozy a pravidelněji, pokud máme vylepšit naší pozici v poháru konstruktérů. Tento víkend byl pozitivní v tom, že jsme ztráceli jen 0,3 sekundy na nejrychlejšího v druhé části kvalifikace a to na trati, kde je klíčová aerodynamika. Úpravy vozu, které jsme nasadili, fungovaly podle očekávání."

Co nového jste měli na FW31 a jak se to projevilo na výkonnosti?
SM: "Ve Španělsku jsme měli různé aerodynamické úpravy na obou vozech, byly součástí našeho plánovaného vývojového programu. Pokrok základní výkonnosti vozu byl dobrý a to jsme si ověřili v trénincích."

K jakému poškození došlo v závodě na voze Kazukiho v druhé zatáčce?
SM: "V rámci toho incidentu došlo k poškození plátu Kazukiho předního křídla, takže musel do boxů pro celé nové přední přítlačné křídlo. Díky Safety caru ho to naštěstí nestálo tolik času, kolik mohlo."

Nicovy časy byly v závodě trochu nevyrovnané. Jaký to mělo důvod?
SM: "Ano, Nicovy časy nebyly konzistentní a my nyní pečlivě studujeme všechna data a díly karoserie vozu, abychom zjistili, co to způsobilo."

Jak si podle vás celkově stojí FW31 vzhledem ke své rychlosti?
SM: "Pořadí týmu vždy jasně určí vaše pozice v poháru konstruktérů. I když si myslíme, že v současnosti máme rychlejší vůz, než by napovídala naše pozice v tabulce, pořadí v konstruktérech měří celkovou výkonnost našeho týmu."

Jaké změny budete mít na voze v Monaku a jaké jsou vaše naděje pro tento závod?
SM: "V Monaku budeme mít na voze další úpravy, stejně jako všechny ostatní týmy. Naším cílem je samozřejmě získat více bodů, protože jsme v posledních závodech nedokázali využít náš potenciál tak, jak bychom chtěli. Obvykle jsme na městských okruzích rychlí, takže se těšíme, že v Monte Carlu využijeme FW31 naplno."
Další článek: Naši jezdci mají rovnocenné podmínky, říká Ross Brawn