Pozdvižení kolem mojí osoby bylo přehnané, říká Budkowski

Technický ředitel Renaultu Marcin Budkowski je přesvědčený, že pozdvižení kvůli jeho přestupu k francouzské stáji bylo přehnané.
Pozdvižení kolem mojí osoby bylo přehnané, říká Budkowski

Minulý rok v říjnu se Marcin Budkowski stal členem stáje Renault. Jeho nové působiště vzbudilo napříč startovním polem F1 nemalý poprask, protože polský inženýr před tím pracoval jako technický šéf F1 při FIA.

Konkurenční týmy se obávaly, že Renault získá díky angažování Budkowskiho nesportovní výhodu v oblasti vývoje. Tyto obavy však byly podle rodáka z Varšavy přehnané.

„Myslím, že to bylo celé nafouklé. Ano, chápal jsem obavy týmů, ale tehdy se ve formuli 1 nic moc jiného nedělo, a proto můj přestup k Renaultu vyvolal takový poprask,“ řekl Budkowski pro motorsport.com.

„Některé týmy navíc do celé záležitosti přidávaly umělou kontroverzi.“

Když Budkowski pracoval pro FIA, tak měl přístup do týmových továren, kde se mohl seznámit s vývojem jednotlivých týmů. Podle polského inženýra však jeho znalosti a informace Renaultu nemohly pomoci, protože vývoj je ve formuli 1 tak rychlý, že jeho poznatky z ostatních týmů již nemohl Renault smysluplně využít.

„Měl jsem tři volné měsíce, které jsem prodloužil o další tři, během kterých jsem u Renaultu téměř nic nedělal. Není na mně, abych posoudil, zda – li to byla dostatečně dlouhá doba, žádné výčitky svědomí ale nemám.“

„Řešení, která jsem potenciálně mohl navrhnout Renaultu, jsou letos zakázána a na vozech vůbec neexistují.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Šance pro „nechtěné“? O Vandoorna a spol. je zájem v IndyCar

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00