Pozdvižení kolem mojí osoby bylo přehnané, říká Budkowski

Technický ředitel Renaultu Marcin Budkowski je přesvědčený, že pozdvižení kvůli jeho přestupu k francouzské stáji bylo přehnané.
Pozdvižení kolem mojí osoby bylo přehnané, říká Budkowski

Minulý rok v říjnu se Marcin Budkowski stal členem stáje Renault. Jeho nové působiště vzbudilo napříč startovním polem F1 nemalý poprask, protože polský inženýr před tím pracoval jako technický šéf F1 při FIA.

Konkurenční týmy se obávaly, že Renault získá díky angažování Budkowskiho nesportovní výhodu v oblasti vývoje. Tyto obavy však byly podle rodáka z Varšavy přehnané.

„Myslím, že to bylo celé nafouklé. Ano, chápal jsem obavy týmů, ale tehdy se ve formuli 1 nic moc jiného nedělo, a proto můj přestup k Renaultu vyvolal takový poprask,“ řekl Budkowski pro motorsport.com.

„Některé týmy navíc do celé záležitosti přidávaly umělou kontroverzi.“

Když Budkowski pracoval pro FIA, tak měl přístup do týmových továren, kde se mohl seznámit s vývojem jednotlivých týmů. Podle polského inženýra však jeho znalosti a informace Renaultu nemohly pomoci, protože vývoj je ve formuli 1 tak rychlý, že jeho poznatky z ostatních týmů již nemohl Renault smysluplně využít.

„Měl jsem tři volné měsíce, které jsem prodloužil o další tři, během kterých jsem u Renaultu téměř nic nedělal. Není na mně, abych posoudil, zda – li to byla dostatečně dlouhá doba, žádné výčitky svědomí ale nemám.“

„Řešení, která jsem potenciálně mohl navrhnout Renaultu, jsou letos zakázána a na vozech vůbec neexistují.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Šance pro „nechtěné“? O Vandoorna a spol. je zájem v IndyCar

18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.
15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.
22. září | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00