Pozdní začátky zvedly sledovanost, Ecclestone je spokojen

V Malajsii navíc přistoupili na noční závod.
Klepněte pro větší obrázekO podvečerní začátky exotických závodů formule 1 asi hned tak nepřijde. Podle Bernieho Ecclestona letos stoupla sledovanost Velkých cen Austrálie a Malajsie až trojnásobně v porovnání s loňskem.

„Všem našim televizím to poskočilo o tři sta procent. Náš podíl na celkové sledovanosti byl více než padesát procent,“ řekl Ecclestone pro Independent.

Šéf formule 1 letos donutil pořadatele v Austrálii a v Malajsii odstartovat závod až v pět hodin odpoledne, aby diváci v Evropě nemuseli vstávat nad ránem. Tradiční start formule 1 bývá ve dvě odpoledne. Závod v Melbourne tentokrát začínal v osm a v Sepangu v jedenáct hodin ráno evropského času.

Posunutí začátků závodů se ale u pilotů nesetkalo s pochopením. Ti upozorňují především na špatnou viditelnost. V Malajsii navíc závod předčasně ukončila pravidelná podvečerní průtrž mračen, po které se na okruh hned snesla tma.

Letošní malajská lapálie už by se ale nemusela opakovat. Ecclestone tvrdí, že pořadatelé v Sepangu nakonec souhlasili s tím, že trať osvětlí a uspořádají noční závod. Bude je to stát šestnáct milionů dolarů.

Austrálie ovšem nočnímu podniku stále odolává, náklady na osvětlení by se jí nevyplatily. Ecclestone zde tedy bude chtít zachovat alespoň podvečerní start. Asociace jezdců GPDA je ale rozhodnutá se tomu bránit. S šéfem seriálu chce během letošní sezony ještě jednat.

Pokud jde o další novinky z oblasti kalendáře formule 1, Ecclestone popřel, že by letošní finále v Abú Zabí bylo v ohrožení. Zbrusu nový okruh podle něj stavbaři dokončí včas.

Zároveň pokračují vyjednávání o návratu série do Spojených států. Ecclestone by nejraději závodil v New Yorku nebo Kalifornii. Podniku v USA ale bude muset uvolnit místo jiná velká cena. Od příštího roku se totiž počítá se závodem v Jižní Koreji, čímž se počet závodů zvýší na osmnáct. A víc než osmnáct závodů týmy nechtějí.
Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
14. prosince | Pro @charouzracing budou v příštím roce závodit Louis Delétraz a Antonio Fuoco z Jezdecké akademie Ferrari.
13. prosince | Podle ruské zpravodajské agentury TASS potvrdí Williams v pátek Sergeje Sirotkina.
11. prosince | Podle odkaz je nyní favoritem na sedačku u Williamsu Sergej Sirotkin.