Pozdější zastávka Ricciardovi v Monaku přinesla stupně vítězů

Daniel Ricciardo má velkou radost ze třetího místa ve Velké ceně Monaka poté, co první polovinu závodu strávil na páté pozici.
Pozdější zastávka Ricciardovi v Monaku přinesla stupně vítězů

Ricciardo byl po včerejší kvalifikaci kritický ke svému týmu, když v kvalifikaci obsadil až pátou příčku, kterou si udržel také po startu závodu.

Po startu se dokázal držet třetího Valtteriho Bottase a svého týmového kolegy Maxe Verstappena jedoucího na čtvrtém místě. Když pak oba zamířili do boxů, Ricciardo zůstal na trati. Bottas s Verstappenem zůstali po své zastávce zaseknutí za Carlosem Sainzem Jr., zatímco Ricciardo mohl na volné trati zajíždět velmi rychlá kola, díky kterým se pak po své zastávce v boxech před dvojici soupeřů dostal.

„Jsem skutečně šťastný, že jsem tady, je těžké tu získat nějaké pozice,“ řekl Ricciardo. „Včera jsem byl frustrovaný, protože jsem věděl, že jsme mohli získat více, než co jsme ukázali. Měl jsem pocit, že jsem nemohl ukázat svou rychlost.“

„Ale tím, jak vyšly zastávky a dva vozy zastavily předtím než já, jsem mohl ukázat trochu ze své rychlosti, to bylo skvělé. Dostal jsem se do rytmu. Myslím, že v té chvíli byla má rychlost skutečně dobrá, podařil se mi dobrý overcut. Rozhodlo to můj závod.“

Horkou chvilku zažil Ricciardo při restartu závodu, když byl v první zatáčce široký a lehce narazil do bariéry. Dokázal však za sebou Bottase s Verstappenem udržet a dojet si pro třetí místo.

„Safety car mi málem zničil závod, v první zatáčce jsem trefil zeď, trefil jsem ji dost silně,“ dodal Australan. „Předpokládal jsem, že je to poškozené. Viděl jsem Valtteriho, i když v těch zrcátkách toho moc nevidíte, a viděl jsem, že se blíží, ale já to dokázal udržet.“

Verstappen pátý

Nejlepší pětku v závodě uzavřel jeho týmový kolega Verstappen, který dojel za Bottasem.

„Nevím, co se dělo za mnou, kolik jezdců mezi vámi bude, když uděláte zastávku, a stále tam byl mezi námi Sainz, takže to není skvělé, když chcete udělat undercut,“ řekl Verstappen.

„Řekněme, že bych přeskočil Valtteriho, zůstal bych zaseknutý za Sainzem a tady se ani na nových pneumatikách nemůžete před nikoho dostat. Po safety caru jste mohli vidět, že jsem byl na měkčí sadě pneumatik, jakmile se ale dostanete do rozdílu menšího než jednu sekundu za jiný vůz, je skutečně těžké jet za jiným autem. Auta jsou navíc široká, takže nemůžete nic dělat.“

„Je velmi těžké ztratit pódium po tak klidném víkendu, teď to ale nezměníme. Není to skvělé, co jsme udělali, ale to je závodění, dá se to tak říct?“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Počkat se zastávkou nebylo v plánu, říká o strategii Vettel

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10