Pozdější zastávka Ricciardovi v Monaku přinesla stupně vítězů

Daniel Ricciardo má velkou radost ze třetího místa ve Velké ceně Monaka poté, co první polovinu závodu strávil na páté pozici.
Pozdější zastávka Ricciardovi v Monaku přinesla stupně vítězů

Ricciardo byl po včerejší kvalifikaci kritický ke svému týmu, když v kvalifikaci obsadil až pátou příčku, kterou si udržel také po startu závodu.

Po startu se dokázal držet třetího Valtteriho Bottase a svého týmového kolegy Maxe Verstappena jedoucího na čtvrtém místě. Když pak oba zamířili do boxů, Ricciardo zůstal na trati. Bottas s Verstappenem zůstali po své zastávce zaseknutí za Carlosem Sainzem Jr., zatímco Ricciardo mohl na volné trati zajíždět velmi rychlá kola, díky kterým se pak po své zastávce v boxech před dvojici soupeřů dostal.

„Jsem skutečně šťastný, že jsem tady, je těžké tu získat nějaké pozice,“ řekl Ricciardo. „Včera jsem byl frustrovaný, protože jsem věděl, že jsme mohli získat více, než co jsme ukázali. Měl jsem pocit, že jsem nemohl ukázat svou rychlost.“

„Ale tím, jak vyšly zastávky a dva vozy zastavily předtím než já, jsem mohl ukázat trochu ze své rychlosti, to bylo skvělé. Dostal jsem se do rytmu. Myslím, že v té chvíli byla má rychlost skutečně dobrá, podařil se mi dobrý overcut. Rozhodlo to můj závod.“

Horkou chvilku zažil Ricciardo při restartu závodu, když byl v první zatáčce široký a lehce narazil do bariéry. Dokázal však za sebou Bottase s Verstappenem udržet a dojet si pro třetí místo.

„Safety car mi málem zničil závod, v první zatáčce jsem trefil zeď, trefil jsem ji dost silně,“ dodal Australan. „Předpokládal jsem, že je to poškozené. Viděl jsem Valtteriho, i když v těch zrcátkách toho moc nevidíte, a viděl jsem, že se blíží, ale já to dokázal udržet.“

Verstappen pátý

Nejlepší pětku v závodě uzavřel jeho týmový kolega Verstappen, který dojel za Bottasem.

„Nevím, co se dělo za mnou, kolik jezdců mezi vámi bude, když uděláte zastávku, a stále tam byl mezi námi Sainz, takže to není skvělé, když chcete udělat undercut,“ řekl Verstappen.

„Řekněme, že bych přeskočil Valtteriho, zůstal bych zaseknutý za Sainzem a tady se ani na nových pneumatikách nemůžete před nikoho dostat. Po safety caru jste mohli vidět, že jsem byl na měkčí sadě pneumatik, jakmile se ale dostanete do rozdílu menšího než jednu sekundu za jiný vůz, je skutečně těžké jet za jiným autem. Auta jsou navíc široká, takže nemůžete nic dělat.“

„Je velmi těžké ztratit pódium po tak klidném víkendu, teď to ale nezměníme. Není to skvělé, co jsme udělali, ale to je závodění, dá se to tak říct?“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
14. srpna | Před 29 lety zemřel Enzo Ferrari.
14. srpna | Guenther Steiner si nemyslí, že nové partnerství mezi Sauberem a Ferrari ovlivní vztah mezi Haasem a Ferrari.
10. srpna | F1 2018 odkaz
10. srpna | Liberty prozradila, že Carey je placen podle toho, kolik F1 vydělá...

Nejčtenější články

Hamilton jmenoval dva týmy, za které by mohl jezdit. Změnu ale neplánuje

Hamilton jmenoval dva týmy, za které…

Lewis Hamilton jmenoval dva týmy, u kterých by si dokázal představit, že by by za ně v F1 jezdil. Změnu ale neplánuje. Odchod z Mercedesu podle něj znamená odchod z F1.

14.  8.  2017 | | 73 N/A
Räikkönen má v hlavě GPS a Alonsa lze zvládnout, říká Boullier

Räikkönen má v hlavě GPS a Alonsa lz…

Eric Boullier promluvil o jezdcích, se kterými během svého působení v F1 spolupracoval.

17.  8.  2017 | | 78 N/A
Ferrari podle Vettela přišlo na slabé stránky svého letošního vozu

Ferrari podle Vettela přišlo na slab…

Ferrari odhalilo slabé stránky svého letošního monopostu a ví, jak si udržet své šance v boji o letošní titul mistra světa formule 1, říká Sebastian Vettel.

13.  8.  2017 | | 89 N/A
Motokára. Stroj, na který nedají dopustit ani zkušení jezdci

Motokára. Stroj, na který nedají dop…

Motokáry jsou tradičně vnímány jako tréninkový prostředek pro budoucího hvězdy, ale ke zlepšení svých schopností jich využívá i řada předních závodníků.

13.  8.  2017 | | 11 N/A
Räikkönen: Rychlost stále mám

Räikkönen: Rychlost stále mám

Kimi Räikkönen si myslí, že má stále rychlost na to závodit na čele startovního pole formule 1.

16.  8.  2017 | | 49 N/A