Pozdější zastávka Ricciardovi v Monaku přinesla stupně vítězů

Daniel Ricciardo má velkou radost ze třetího místa ve Velké ceně Monaka poté, co první polovinu závodu strávil na páté pozici.
Pozdější zastávka Ricciardovi v Monaku přinesla stupně vítězů

Ricciardo byl po včerejší kvalifikaci kritický ke svému týmu, když v kvalifikaci obsadil až pátou příčku, kterou si udržel také po startu závodu.

Po startu se dokázal držet třetího Valtteriho Bottase a svého týmového kolegy Maxe Verstappena jedoucího na čtvrtém místě. Když pak oba zamířili do boxů, Ricciardo zůstal na trati. Bottas s Verstappenem zůstali po své zastávce zaseknutí za Carlosem Sainzem Jr., zatímco Ricciardo mohl na volné trati zajíždět velmi rychlá kola, díky kterým se pak po své zastávce v boxech před dvojici soupeřů dostal.

„Jsem skutečně šťastný, že jsem tady, je těžké tu získat nějaké pozice,“ řekl Ricciardo. „Včera jsem byl frustrovaný, protože jsem věděl, že jsme mohli získat více, než co jsme ukázali. Měl jsem pocit, že jsem nemohl ukázat svou rychlost.“

„Ale tím, jak vyšly zastávky a dva vozy zastavily předtím než já, jsem mohl ukázat trochu ze své rychlosti, to bylo skvělé. Dostal jsem se do rytmu. Myslím, že v té chvíli byla má rychlost skutečně dobrá, podařil se mi dobrý overcut. Rozhodlo to můj závod.“

Horkou chvilku zažil Ricciardo při restartu závodu, když byl v první zatáčce široký a lehce narazil do bariéry. Dokázal však za sebou Bottase s Verstappenem udržet a dojet si pro třetí místo.

„Safety car mi málem zničil závod, v první zatáčce jsem trefil zeď, trefil jsem ji dost silně,“ dodal Australan. „Předpokládal jsem, že je to poškozené. Viděl jsem Valtteriho, i když v těch zrcátkách toho moc nevidíte, a viděl jsem, že se blíží, ale já to dokázal udržet.“

Verstappen pátý

Nejlepší pětku v závodě uzavřel jeho týmový kolega Verstappen, který dojel za Bottasem.

„Nevím, co se dělo za mnou, kolik jezdců mezi vámi bude, když uděláte zastávku, a stále tam byl mezi námi Sainz, takže to není skvělé, když chcete udělat undercut,“ řekl Verstappen.

„Řekněme, že bych přeskočil Valtteriho, zůstal bych zaseknutý za Sainzem a tady se ani na nových pneumatikách nemůžete před nikoho dostat. Po safety caru jste mohli vidět, že jsem byl na měkčí sadě pneumatik, jakmile se ale dostanete do rozdílu menšího než jednu sekundu za jiný vůz, je skutečně těžké jet za jiným autem. Auta jsou navíc široká, takže nemůžete nic dělat.“

„Je velmi těžké ztratit pódium po tak klidném víkendu, teď to ale nezměníme. Není to skvělé, co jsme udělali, ale to je závodění, dá se to tak říct?“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
9:23 | Charles Leclerc dnes slaví dvacetiny.
14. října | Lando Norris získal titul v F3. Příští rok by se mohl stát rezervním jezdcem McLarenu.
12. října | Hartley místo Gaslyho? Poslední Novozélanďan v F1 byl v roce 1984 Mike Thackwell.
12. října | IndyCar by příští rok mohla zavítat do Mexika.
11. října | Kubica dnes testoval Williams na okruhu v Silverstonu.

GP USA 2017

Pátek 20. října 2017
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 21. října 2017
3. trénink 18.00–19.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 22. října 2017
Závod 21.00

Nejčtenější články

Přítelkyně a manželky současných jezdců formule 1

Přítelkyně a manželky současných jez…

Kdo čeká v zákulisí nebo doma na jezdce formule 1? Podívejte se na manželky a přítelkyně současných jezdců.

12.  10.  2017 | | 53 N/A
Mercedes loni hrozil svým jezdcům vyhazovem

Mercedes loni hrozil svým jezdcům vy…

Nevýkonný ředitel Mercedesu Niki Lauda prozradil, že tým v loňském roce po vzájemné kolizi v prvním kole Velké ceny Španělska pohrozil svým jezdcům Lewisi Hamiltonovi a Niku Rosbergovi vyhazovem, pokud se bude podobný incident opakovat.

15.  10.  2017 | | 22 N/A
Kdo nahradí Gaslyho v USA? Rodí se překvapivé jméno

Kdo nahradí Gaslyho v USA? Rodí se p…

Pierre Gasly by zatím podle nepotvrzených informací měl v USA chybět a pojede v Japonsku poslední dva závody super formule, ve které bojuje o titul.

12.  10.  2017 | | 27 N/A
Problémy Ferrari má řešit expertka na kovy

Problémy Ferrari má řešit expertka n…

Ferrari najalo expertku na kovy a chemikálie, která má pomoci oddělení kontroly kvality.

11.  10.  2017 | | 26 N/A
Štiplavý vzkaz do Wokingu: Jsme už blízko Renaultu, chlubí se Honda

Štiplavý vzkaz do Wokingu: Jsme už b…

Odchází McLaren od Hondy zbytečně? V Japonsku si to tak trochu nepřímo myslí. Podle Hasegawy jsou totiž už blízko Renaultu.

11.  10.  2017 | | 82 N/A