Pozdější začátek sezóny na rozložení sil nic nezmění, míní Webber

Odložení GP Bahrajnu znamená pro týmy více času na vývoj vozů. Ale protože jsou podmínky stejné pro všechny, nic se tím podle Marka Webbera nezmění.
Pozdější začátek sezóny na rozložení sil nic nezmění, míní Webber

Odložený začátek sezóny na Austrálii pravděpodobně uvítali u McLarenu, protože kvůli pozdějšímu nasazení nového vozu a technickým potížím zaostával tým z Wokingu v předsezónním programu za konkurenty. Teprve v Barceloně začal monopost MP4-26 zvládat počty kol jako jeho konkurenti.

"Nemyslím si, že ty dva nebo tři týdny navíc budou pro šampionát znamenat obrovský rozdíl," odhadl Mark Webber. "Některé týmy můžou díky tomu mít trochu víc času na vyřešení všech věcí před prvním závodem, ale ti, kdo jsou v dobré formě, si také brousí a leští své nože. Všichni můžou vytěžit z času navíc, takže bych tomu moc velký význam nepřikládal."

Jelikož sezóna začne později, naplánovaly týmy poslední test na 8. až 11. března do Barcelony. Času je ale dost a týmy by ho raději trávily vývojem, který si stihnou ověřit v testech, a proto je možné, že se jízdy na Katalánském okruhu posunou na 10. až 13. března.

To je termín, v kterém se původně měla uskutečnit GP Bahrajnu. Ta byla loni svým děním tak nezáživná, že vyvolala debaty o změnách pravidel, v rámci nichž bylo zakázáno tankování v závodech. Zbytek sezóny naštěstí obavy vyvrátil. Podle Webbera nic podobného letos nehrozí.

"Myslím, že letos může být každá Grand Prix velmi zajímavá," řekl. "Zatím nevíme, jak se budou závody vyvíjet s ohledem na strategie, jak budou fungovat zadní křídla, KERS a další věci. Pořád nevíme, co přesně se bude dít během nedělních odpolední, jak vzrušující to bude. Ale vše, co jsme doposud viděli, naznačuje, že to bude dost nepředvídatelné, a to je z neutrálního hlediska dobře."

Diskuze (16) Další článek: Liuzzi odmítá platit za závodní sedačku u HRT
12:51 | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
11:26 | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
19:37 | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.
17:39 | Podle jezdců Mercedesu vydrží hypedměkké pneumatiky v závodě maximálně 7 kol.
24. května | Žádný trest pro Maxe Verstappena za couvání z únikové zóny v první zatáčce.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10