Požár Webberova vozu způsobil olej vytékající na horké výfuky

Webberův Red Bull RB9 začal krátce po nezaviněném kontaktu se Sutilem hořet. Příčinou je poškozený olejový chladič, ze kterého olej vytékal přímo na horké výfuky.
Požár Webberova vozu způsobil olej vytékající na horké výfuky

Původně si Webber myslel, že požár jeho vozu při Velké ceně Koreje na Jeongamu po kontaktu s Adrianem Sutilem způsobil poškozený KERS. Ve skutečnosti za hustými plameny Australanova vozu stojí proražený olejový chladič. K jeho poškození došlo, když Sutil po restartu v 37. kole roztočil svou force indii a zádí trefil bok Webberova red bullu. Olej z poškozeného chladiče monopostu RB9 vytékal přímo na horké výfuky a okamžitě vzplál.

Tým Red Bull v nejbližších hodinách vyhodnotí vzniklé škody, aby se rozhodl, jestli pro Velkou cenu Japonska, která se má jet už o nadcházejícím víkendu, připraví pro Australana, který na konci sezony z formule 1 odchází, náhradní monopost, nebo se pokusí opravit tento.

Šéf týmu Christian Horner uvedl, že na Suzuku přiveze náhradní šasi se všemi potřebnými náhradními díly. "Ale musíme zjistit, jaké jsou škody. Jestli je auto vážně poškozené, nebo jestli je opravitelné," prohlásil.

Další článek: Nejrychlejší kolo zajel v Koreji Vettel, nejrychlejší zastávku měl Alonso

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.