Požár Renaultu obnovil diskuse o zavedení svatozáře

Kevin Magnussen musel velmi rychle opustit svůj vůz, který začal hořet. Pochopitelně se ihned objevily otázky, zda by se z vozu dostal stejně rychle, kdyby měl svatozář.
Požár Renaultu obnovil diskuse o zavedení svatozáře

„Možná by to trvalo o půl sekundy déle, než by se dostal ven,“ řekl Alex Wurz, který je šéfem Asociace jezdců Grand Prix (GPDA). Organizace se věnuje primárně bezpečnosti jezdců.

„To vše s ohnivzdorným oblekem, který vydrží 50 sekund,“ pokračuje Wurz pro Sky Sports. „Díky Bohu tu nebyl důvod dostat se ven ještě rychleji. A znovu: máte různé ochrany před ohněm.“

Wurzovi spíše vadilo, že pouze jeden mechanik Renaultu měl ochranné pomůcky. U vozu se pak pohyboval podle Wurze i jeden mechanik jen tak nalehko. „Vím, že chtějí pomoci, protože mají pocit, že auto je jejich dítě. Takže to byl opravdu statečný muž, ale z bezpečnostního hlediska měl ustoupit.“

Fotogalerie: Testy svatozáře v roce 2016

Fotogalerie: Testy svatozáře v roce 2016

Magnussen by to raději nezkoušel

„Nikdy jsem nejel se svatozáří, takže nejsem nejlepší osoba, které se můžete zeptat,“ uvedl Magnussen.

„Ale podle mého názoru je pět sekund příliš dlouho, když je auto v plamenech. Určitě tam nechcete být pět sekund!“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Páteční fotogalerie: Verstappenovy narozeniny, požár u Renaultu

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
18:25 | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.