Povzbuzen výkonem z Belgie věří Mercedes v dobrý výsledek v Itálii

Okruhy ve Spa a Monze jsou si v některých ohledech podobné, oba se řadí mezi rychlé tratě. Mercedes proto doufá, že v Itálii znovu podá dobrý výkon, jakým se prezentoval v Belgii.
Povzbuzen výkonem z Belgie věří Mercedes v dobrý výsledek v Itálii

"Ve Spa jsme dosáhli dobrého týmového výsledku a já jsem si užil hlavně souboje při předjíždění a posun o tolik pozic během závodu," připomněl Michael Schumacher svůj působivý výkon. "Povzbudilo nás to pro závěrečnou část sezóny, budeme se dál tvrdě snažit, abychom získali co nejlepší výsledky."

Nico Rosberg sice podlehl v závěru belgické Grand Prix právě Schumacherovi, přesto vnímal, že se tým zlepšil. "V posledním závodě ve Spa jsme poznali, že naše auto dokáže být konkurenceschopné na rychlých okruzích, určitě jsme tam udělali krok vpřed," řekl. "Věřím, že to můžeme dokázat znovu příští víkend v Itálii. Navštívil jsem tento týden továrnu a jsme spokojený s tím, jak to tam jde."

Šéf týmu Ross Brawn připomněl, že nejen jeho vozům v Monze v posledních letech výrazně pomáhá agregát z Brixworthu. "Po našem nejlepším výsledku sezóny ze Spa se těšíme na tento víkend, evropskou část sezóny chceme zakončit nahoře," uvedl. "Důraz bude kladen společně na efektivitu aerodynamiky a výkon motoru, my těžíme z našeho motoru Mercedes-Benz a jako vždy v Monze budeme mít speciální balík aerodynamiky pro nízký přítlak, abychom minimalizovali odpor vzduchu na dlouhých rovinkách."

Další článek: DRS dá Monze nový rozměr, předpovídá McLaren