Povedený závod v Japonsku vrátil Bottasovi sebevědomí

Od skončení letní přestávky trápila Valtteriho Bottase horší forma. Povedený závod v japonské Suzuce mu však vrátil sebevědomí.
Povedený závod v Japonsku vrátil Bottasovi sebevědomí

Podle svých vlastních slov prožíval finský pilot Mercedesu po GP Malajsie „jedno z nejtěžších období v kariéře“. Na svého týmového kolegu Hamiltona ztrácel Valtteri Bottas více než půl sekundy v kvalifikacích a nebyl schopen zrychlení.

V japonské Suzuce však konečně došlo ke zlepšení, když Bottas zaostal v kvalifikaci za Hamiltonem pouze o tři desetiny. Postavení na startovním roštu mu však pokazila penalizace za výměnu převodovky.

Bottas nakonec nedělní závod dokončil na čtvrtém místě s menší než sekundovou ztrátou na „bronzovou“ pozici.

„Z několika posledních týdnů jsem se toho hodně naučil. O minulém víkendu v Japonsku jsme navíc konečně vyřešil některé problémy a podařilo se mi zlepšit můj výkon,“ myslí si Fin ve službách „stříbrných šípů“.

„Myslím, že bez penalizace bych byl schopen předvést ještě lepší výkon. Po japonské grand prix se cítím mnohem lépe a již se těším do Austinu,“ prozradil pro Sky Sports Valtteri Bottas.

„Po tolika potížích pro mě tento víkend nebyl jednoduchý. Dokázal jsem se ale uklidnit a v pohodě absolvovat veškerý program. Podle mých časů můžu říct, že jsem jezdil ve velmi dobrém tempu. Za to patří dík celému mému týmu. Rozhodně se nyní cítím sebevědoměji než po Malajsii.“

Bottas nyní ztrácí již dvaasedmdesát bodů na vedoucího Hamiltona, druhý Vettel má však na Fina náskok pouhých třinácti bodů. Boj o druhé místo v šampionátu tak bude v nadcházejících závodech velmi zajímavý.

„Tak velkou ztrátu na Lewise beru jako ostudu. On (Hamilton) je však nyní ve velmi dobré situaci, boj o titul se pro něj vyvíjí dobře i díky problémům, které postihly Vettela.“

„Jediné pozitivum pro mě vidím v tom, že jsem velmi blízko druhému místu, o které chci bojovat.“ 

Foto: Getty Images / Clive Mason

Diskuze (33) Další článek: Mým cílem je být nejlepším jezdcem na světě, řekl Alonso
18:50 | V Kanadě měl Mercedes nasadit motor specifikace 2.0. Po odkladu do Francie je to nakonec lepší verze je 2.1.
21. června | Romain Grosjean může i nadále používat motor, ze kterého se mu v Kanadě na začátku kvalifikace zakouřilo.
21. června | Mercedes bude zítra v tréninku nasazovat nové motory. Podle výsledků se rozhodne, zda je použije i po zbytek víkend… odkaz
19. června | Ještě jsem nezačali ve Francii a už tu máme alokaci pneumatik pro Rakousko... odkaz
18. června | Podle Helmuta Marka není v současné době sedačka Hartleyho v ohrožení.

GP Francie 2018

Pátek 22. června 2018
1. trénink Hamilton (1:32.231)
2. trénink Hamilton (1:32.539)
Sobota 23. června 2018
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 24. června 2018
Závod 16.10