Považuje Ferrari nová pravidla o zadních křídlech za nejasná?

Luca di Montezemolo vyjádřil naději, že technické regule 2011 neumožní dvojitou interpretaci, ale připomněl kauzu dvojitých difuzorů.
Považuje Ferrari nová pravidla o zadních křídlech za nejasná?

V příští sezóně budou zadní přítlačná křídla vybavena systémem, který bude snižovat jejich odpor vzduchu podobně jako F-potrubí, s kterým letos přišel McLaren. Využít tento systém, který zvýší maximální rychlost na rovince, ale bude možné jen pro předjíždění, a to pokud bude ztráta na soupeře menší než jedna sekunda.

Prezident Ferrari Luca di Montezemolo se o tomto zařízení zmínil během Světového finále ve Valencii a i když řekl, že obavy nemá, vzpomínka na dvojité difuzory naznačuje možnost budoucích sporů. V roce 2009 si většina týmů myslela, že pravidla vícepatrové difuzory zakazují, ale týmy Brawn, Williams a Toyota je použily na svých vozech. A odvolací soud FIA jim dal nakonec za pravdu.

"V roce 2011 dojde k různým technickým změnám, od návratu KERS až po příchod pneumatik Pirelli a nastavitelného zadního křídla," připomněl Montezemolo. "My začínáme na solidních základech. Mám tím na mysli skutečnost, že na konci loňské sezóny byl náš systém na rekuperaci kinetické energie velmi konkurenceschopný. Co se týče zadního křídla, doufám, že sezónu začneme bez jakýchkoliv pochybností ohledně interpretace pravidel. Nedělá mi to starosti, ale zkušenosti z roku 2009 (s dvojitými difuzory) nás stále rozčilují."

Na používání zadních nastavitelných křídel se shodly všechny týmy a půjde o jakousi povinnou výbavu, která bude pomáhat všem jezdcům při předjíždění. K bránění pozice tento systém nebude možné využít. Jeho používání bude hlídat elektronika podobně jako u předních nastavitelných křídel, které týmy používaly ještě letos, ale v příští sezóně z vozů zmizí.

Další článek: Video: Galavečer Ferrari ve Valencii

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00