Používáme zcela nové technologie, říká McLaren

Problémy se spolehlivostí mohou být častým příznakem McLarenu na začátku testů. Podle Rona Dennise totiž tým z Wokingu společně s Hondou prošlapávají cestu, kterou ještě nikdo nikdy nešel.
Používáme zcela nové technologie, říká McLaren

„Některé z technologií, které byly použity v pohonné jednotce, dříve neexistovaly,“ prozradil Dennis.

„Pronikáme do oblastí, které nebyly dříve využívány, což nese určitou míru rizika. Myslím ale, že to máme pod kontrolou.“ Podle Dennise je to nutné, protože konzervativní postup je na vrchol nevrátí.

„Motor je nedílnou součástí naší filozofie nula. Vůz je vzadu neobyčejně těsně sestavený. Peter Prodromou a jeho tým plně využili detailní a precizní výrobu dílů, která předčila všechny standardy McLarenu z minulosti.“

„Elegance některých aerodynamických řešení je v tom, že jsou zakomponované do zavěšení, chlazení brzd apod. Podle nás jsou na úrovni, které jsme nedokázali nikdy dříve dosáhnout.“

„Pokud v jakémkoliv sportu ztrácíte, dohánění vyžaduje nasazení vyšší rychlosti ve srovnání s těmi druhými, protože jinak je nikdy nedoženete. Podstoupili jsme technická rizika? Ano. Týkají se technologií, které nasazujeme jako první. Budeme tvrdě pracovat, abychom získali výkonnostní výhodu,“ vysvětluje Dennis.

Podle něj se ale efekt nedostaví hned, zřejmě ne ani v Austrálii, ale bude potřeba vše pochopit, což může trvat dva nebo tři závody.

Další článek: Video: Red Bull na trati v Jerezu