Potvrzeno. Wehrlein bude testovat s Force Indií (+kompletní složení)

Force India i Mercedes potvrdili, že Pascal Wehrlein bude v Barceloně testovat s Force Indií. Indický tým přivezl na první testy loňský vůz.
Potvrzeno. Wehrlein bude testovat s Force Indií (+kompletní složení)

Závodní jezdec Mercedesu v DTM a testovací jezdec v F1 nastoupí ve čtvrtek a v sobotu. Pérez pak bude řídit Force Indii v pátek a Nico Hülkenberg v neděli.

„Jsem velmi rád, že mi Sahara Force India nabídla možnost řídit svůj vůz v průběhu dvou dnů při oficiálních testech v Barceloně a že mě Mercedes-Benz podpořil, aby se tak stalo,“ řekl Wehrlein, který vloni při testech v Abú Dhabí jezdil s mercedesem.

„Pro mě jako mladého jezdce je jakákoliv možnost strávit čas v autě velmi důležitá a mohu se toho hodně naučit. Znám už simulátor, ale nemám moc zkušeností na trati.“

„Mým hlavním cílem ve Španělsku bude odvést dobrou práci spolu s týmem, naučit se toho co nejvíce a dát dobrou zpětnou vazbu inženýrům. Už jsem řídil mistrovský Mercedes-Benz F1 W05 Hybrid a srovnání se Saharou Force Indií bude pro mě velmi vzrušující. Mohu poznat, jak tým pracuje, jak zlepšuje vůz, řeší problémy. To vše mi pomůže získat zkušenosti a dosáhnout vyšší úrovně ve svém vývoji.“

„Jsem velmi rád, že dáme Pascalovi šanci pracovat s námi v Barceloně,“ řekl Mallya. „Je to skvělý mladý talent, který už dokázal, že má vše pro to, aby byl úspěšný na nejvyšší úrovni v motoristickém sportu.“

Jezdecké složení prvních testů v Barceloně

Tým Čtvrtek Pátek Sobota Neděle
Mercedes Hamilton Rosberg Hamilton Rosberg
Red Bull Ricciardo Ricciardo Kvjat Kvjat
Williams Wolffová Bottas Massa Bottas / Massa
Ferrari Raikkonen Raikkonen Vettel Vettel
McLaren Button Button Alonso Alonso
Force India Wehrlein Pérez Wehrlein Hülkenberg 
Toro Rosso Verstappen Sainz Verstappen Sainz
Lotus Maldonado Palmer Maldonado Grosjean
Sauber Nasr Ericsson Ericsson Nasr
Další článek: Lotus dá v Barceloně příležitost Palmerovi

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10