Potvrzeno! Sirotkin míří do WEC k týmu SMP Racing

Ruský pilot Sergej Sirotkin absolvuje spolu se svým „mateřským“ týmem SMP Racing zbývající tři závody „supersezóny“ světového vytrvalostního šampionátu FIA WEC. Bývalý pilot Williamsu však nebude náhradou za Jensona Buttona, jak se původně předpokládalo.
Potvrzeno! Sirotkin míří do WEC k týmu SMP Racing

Sirotkin bude závodit ve třídě LMP 1 s prototypem BR Engineering BR1 Gibson #17, kde vytvoří posádku spolu se Stéphanem Sarrazinem a Jegorem Orudževem. Z jezdecké sestavy tohoto vozu naopak vypadl mladý Rus Matevos Isaakyan.

Původně se předpokládalo, že Sirotkin u SMP Racing v LMP 1 nahradí Jensona Buttona v posádce prototypu #11, který dva příští závody WEC vynechá kvůli povinnostem v japonské sérii Super GT, kde bude v roce 2019 obhajovat mistrovský titul s Hondou. Ruská stáj však pro vůz #11 bude nakonec shánět jinou náhradu.

Jestli budu ve WEC i v další sezóně? Je to „50 na 50“, říká Alonso

Jestli budu ve WEC i v další sezóně? Je to „50 na 50“, říká Alonso

Sergeje Sirotkina čekají v první polovině tohoto roku tři závody, a to 1000 mil na Sebringu, 6 hodin ve Spa a 24 hodin Le Mans, kde v červnu „supersezóna“ 2018/2019 vyvrcholí.

„Jsem šťastný, že mám tu čest hájit barvy ruské vlajky na ruském prototypu ruského týmu SMP Racing ve světovém šampionátu FIA WEC. Máme skvělou sestavu a výborné vozy, se kterými, a tím jsem si jistý, budeme mít šanci bojovat o vítězství, a to i v Le Mans,“ řekl pro týmový web Sirotkin.

„Vítám do týmu nového a velmi talentovaného pilota. Pracovat se Sergejem bude zajímavé, nikdo nepochybuje o jeho rychlosti. Osobně se již velmi těším na to, čeho společně dosáhneme v nadcházejících závodech šampionátu,“ prohlásil Sirotkinův parťák z posádky vozu #17 Jegor Orudžev.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Váš názor Další článek: Formule 1 chystá oficiální start sezóny. Proběhne v Melbourne