Potvrzeno: Rossi nahrazuje Merhiho

16. září 2015
Američan Alexander Rossi nahrazuje Merhiho pro velkou část zbývajících závodů.
Potvrzeno: Rossi nahrazuje Merhiho

Merhi to neměl u Manoru nikdy jisté. V průběhu roku kromě F1 závodil ještě ve formuli Renault. Nedávno oznámil, že tam zbývající závody už absolvovat nebude.

Klepněte pro větší obrázekManor dnes potvrdil dřívější spekulaci španělských novinářů. Alexander Rossi nahradí Merhiho pro pět ze zbývajících sedmi závodů. Bude to poprvé od roku 2007, kdy uvidíme v závodě formule 1 Američana (tehdy jezdil Scott Speed). 

Rossi bude závodit v Singapuru, Japonsku, USA, Mexiku a Brazílii. Pokud neznáte kalendář F1 dobře, pak vězte, že ho neuvidíme v Rusku a v Abú Dhabí. To jsou totiž také dva ze tří posledních podniků GP2 (ten třetí je  20. a 21. listopadu v Bahrajnu). Rossimu nyní v GP2 patří druhé místo.

Merhi u Manoru zůstává jako rezervní jezdec a ve zmíněných dvou závodech bude závodit. 

V letech 2012 až 2014 se Rossi zúčastnil i několika volných tréninků za Caterham a Marussii. 

John Booth připomněl, že Manor dával vždy šanci mladým jezdcům. „Věříme, že bude odvádět skvělou práci a těšíme se na jeho první závod o tomto víkendu v Singapuru. Je to také skvělou zprávou pro sport, že budeme mít znovu amerického jezdce a to zejména s blížící se Grand Prix USA a dvěma závody v Jižní Americe – v Mexiku a Brazílii.“

„Roberto je samozřejmě zklamaný. Chápe, že toto rozhodnutí je v dlouhodobém zájmu týmu a my jsme mu poděkovali za jeho profesionalitu.“

Podle šéfa Manoru zatím nepadlo žádné rozhodnutí, pokud jde o jezdeckou sestavu v roce 2016.

Foto: Getty Images / Lars Baron, Mark Thompson

Další článek: Kvjat si pochvaluje zlepšení šasi Red Bullu i nastavení

Témata článku: , ,