Potvrzeno: Logan Sargeant bude pro Williams závodit i v roce 2024 | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

Potvrzeno: Logan Sargeant bude pro Williams závodit i v roce 2024

Williams dnes potvrdil, že týmovým kolegou Alexandera Albona bude i nadále Logan Sargeant.

Zbývající díl tajenky, kdo obsadí závěrečné místo na startovním roštu F1 v příštím roce, dnes odtajnil Williams.

Tradiční britská stáj potvrdila, že i nadále bude její barvy hájit Američan Logan Sargeant. Formule 1 tak zažije unikátní situaci, jelikož by jezdecká sestava (pokud nenastane něco neočekávaného) pro první závod ročníku 2024 měla být identická s koncem letošní sezony.

Potvrzení Sargeanta ze strany Williamsu není velkým překvapením. I když se v průběhu sezony spekulovalo o tom, že by mohl být floridský rodák pro sezonu 2024 nahrazen (hovořilo se například o Brazilci Drugovichovi), nakonec si Sargeant závodní sedačku udržel.

Jezdec, který před dvěma lety závodil ve formuli 3 pro český tým Charouz Racing System, v letošní sezoně F1 získal jediný bod, když byl klasifikován na desátém místě v domácí GP USA. V celkovém pořadí mu patřila 21. pozice.

„Jsem nadšený, že budu pokračovat v týmu Williams Racing i v sezoně 2024. Dosud to byla neuvěřitelná cesta a jsem vděčný za příležitost dále se rozvíjet jako jezdec. Do budoucna máme velké plány a se nemohu dočkat, až se budu moci podílet na úspěších týmu v nadcházejícím roce,“ uvedl 22letý Sargeant v tiskovém prohlášení.

Doporučujeme

Články odjinud