Potvrzeno: Júki Cunoda a Daniel Ricciardo zůstávají piloty AlphaTauri i pro příští sezonu | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

Potvrzeno: Júki Cunoda a Daniel Ricciardo zůstávají piloty AlphaTauri i pro příští sezonu

AlphaTauri dnes v Suzuce potvrdila, že pro ni budou v příštím roce i nadále závodit Júki Cunoda a Daniel Ricciardo. Liam Lawson bude zastávat roli rezervního jezdce.

Další dva díly tajenky, jak bude vypadat startovní rošt formule 1 v příštím roce, dnes odhalil tým AlphaTauri, který v japonské Suzuce potvrdil, že prodloužil spolupráci s Júkim Cunodou a Danielem Ricciardem o další sezonu.

Japonského pilota, který letos zatím získal tři body za tři desátá místa, tak čeká již čtvrtá sezona, během níž bude hájit barvy týmu z italské Faenzy – o jaké barvy půjde přitom zatím nevíme, jelikož stáj bude mít od sezony 2024 nové jméno i titulárního sponzora.

Před nedělní Velkou cenou Japonska má 23letý Cunoda na svém kontě účast v 59 velkých cenách (z toho do 56 z nich i odstartoval). Jeho nejlepším výsledkem zůstává šestá příčka z Velké ceny Maďarska 2021.

Vítěz osmi velkých cen Daniel Ricciardo se do kolotoče F1 vrátil v polovině letošní sezony poté, co v AlphaTauri nahradil trápícího se Nycka de Vriese. V Zandvoortu se však 34letý Australan, který v minulosti závodil i pro Red Bull či McLaren, zranil a od té doby za něj v kokpitu italské stáje zaskakuje Liam Lawson.

Pro Lawsona dnešní oznámení znamená, že se po uzdravení Ricciarda vrátí do role rezervního jezdce (jak pro AlphaTauri, tak pro Red Bull) a tuto pozici bude zastávat i v roce 2024

„Těším se, že budu pokračovat v boji a ve spolupráci s AlphaTauri, a stejně tak s Danielem,“ řekl Cunoda.

„Jsem vděčný Red Bullu a Hondě, že mě nadále podporují,“ dodal Japonec, zatímco Ricciardo uvedl:

„Jsem nadšený, že budu příští rok opět jezdit s Júkim a pokračovat v cestě s týmem AlphaTauri Vzhledem k vzestupu, kterého jsme již dosáhli, a plánech do budoucna čeká tým vzrušující období.“

Doporučujeme

Články odjinud