Potvrzeno: Jenson Button přestoupil k McLarenu

Stane se týmovým kolegou Lewise Hamiltona.

Tým McLaren dnes oficiálně potvrdil, že podepsal smlouvu s mistrem světa Jensonem Buttonem. Ten nahradí Heikkiho Kovalainena a stane se týmovým kolegou Lewise Hamiltona.

Button podepsal "několikaletou" smlouvu, její přesné trvání tým neprozradil. V příštím roce se bude McLaren pyšnit jezdeckou sestavou složenou z posledních dvou mistrů světa, oba jsou navíc Britové.

"Rozhodnutí opustit tým, když jste u něj byli dlouhou dobu, je vždy těžké," uvedl Button. "Ale život je hlavně o změnách a nejdůležitější je si klást výzvy. Takže i když jsem letos vyhrál šampionát s Brawnem GP, a nikdy na to nezapomenu, vždy jsem chtěl pro sebe nové výzvy."

Button, přiznal, že na něj při návštěvě sídla McLarenu zapůsobilo vše, od technické úrovně, přes motivaci, až po sbírku pohárů.

"Z osobního hlediska je mi také velkým potěšením, že se přidám ke krajanovi, britskému mistru světa. Lewis dosáhl neuvěřitelných úspěchů za velmi krátkou dobu, je velmi nadaný a získal si respekt všech jezdců formule 1. Jsem si jistý, že se od sebe můžeme hodně naučit a těším se, že společně posuneme tým vpřed," dodal.

Lewis Hamilton neskrýval nadšení z Buttonova příchodu, ale nezapomněl popřát hodně úspěchů Heikkimu Kovalainenovi.

"Jensona už znám a vycházíme spolu velmi dobře," uvedl Hamilton. "Oba chceme, aby náš tým uspěl. I když se budeme vzájemně hnát dopředu, jsem si jistý, že velmi rychle navážeme dobrý pracovní vztah."

Šéf týmu Martin Whitmarsh zdůraznil, že Button se pro McLaren nerozhodl z finančních důvodů. Plat bude mít údajně stejný, jako by dostal jinde. Hlavním důvodem je důvěra ve schopnosti McLarenu.

"Všichni u Vodafone McLaren Mercedesu jsou naprosto nadšení, že můžou přivítat Jensona v našem týmu. Vždy jsme měli za cíl zaměstnávat dva nejlepší dostupné jezdce a s Jensonem a Lewisem se domníváme, že máme nejen nejrychlejší jezdeckou dvojici na roštu 2010, ale také dva nejkomplexnější a nejprofesionálnější jezdce s největším nasazením ve formuli 1," dodal Whitmarsh.

Cílem McLarenu je v příští sezóně vyhrát oba šampionáty.

Další článek: Okruh ve Spa-Francorchamps obdržel novou provozní licenci

12:46 | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
11:48 | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00