Potvrzeno: Jenson Button přestoupil k McLarenu

Stane se týmovým kolegou Lewise Hamiltona.

Tým McLaren dnes oficiálně potvrdil, že podepsal smlouvu s mistrem světa Jensonem Buttonem. Ten nahradí Heikkiho Kovalainena a stane se týmovým kolegou Lewise Hamiltona.

Button podepsal "několikaletou" smlouvu, její přesné trvání tým neprozradil. V příštím roce se bude McLaren pyšnit jezdeckou sestavou složenou z posledních dvou mistrů světa, oba jsou navíc Britové.

"Rozhodnutí opustit tým, když jste u něj byli dlouhou dobu, je vždy těžké," uvedl Button. "Ale život je hlavně o změnách a nejdůležitější je si klást výzvy. Takže i když jsem letos vyhrál šampionát s Brawnem GP, a nikdy na to nezapomenu, vždy jsem chtěl pro sebe nové výzvy."

Button, přiznal, že na něj při návštěvě sídla McLarenu zapůsobilo vše, od technické úrovně, přes motivaci, až po sbírku pohárů.

"Z osobního hlediska je mi také velkým potěšením, že se přidám ke krajanovi, britskému mistru světa. Lewis dosáhl neuvěřitelných úspěchů za velmi krátkou dobu, je velmi nadaný a získal si respekt všech jezdců formule 1. Jsem si jistý, že se od sebe můžeme hodně naučit a těším se, že společně posuneme tým vpřed," dodal.

Lewis Hamilton neskrýval nadšení z Buttonova příchodu, ale nezapomněl popřát hodně úspěchů Heikkimu Kovalainenovi.

"Jensona už znám a vycházíme spolu velmi dobře," uvedl Hamilton. "Oba chceme, aby náš tým uspěl. I když se budeme vzájemně hnát dopředu, jsem si jistý, že velmi rychle navážeme dobrý pracovní vztah."

Šéf týmu Martin Whitmarsh zdůraznil, že Button se pro McLaren nerozhodl z finančních důvodů. Plat bude mít údajně stejný, jako by dostal jinde. Hlavním důvodem je důvěra ve schopnosti McLarenu.

"Všichni u Vodafone McLaren Mercedesu jsou naprosto nadšení, že můžou přivítat Jensona v našem týmu. Vždy jsme měli za cíl zaměstnávat dva nejlepší dostupné jezdce a s Jensonem a Lewisem se domníváme, že máme nejen nejrychlejší jezdeckou dvojici na roštu 2010, ale také dva nejkomplexnější a nejprofesionálnější jezdce s největším nasazením ve formuli 1," dodal Whitmarsh.

Cílem McLarenu je v příští sezóně vyhrát oba šampionáty.

Diskuze (236) Další článek: Okruh ve Spa-Francorchamps obdržel novou provozní licenci
14:18 | V Austinu budou mít koncert Bruno Mars a Britney Spears.
8:55 | Dnes slaví narozeniny: Jean-Éric Vergne (28) Giedo van der Garde (33) Felipe Massa (37)
20. dubna | Kvjat odjel 118 kol ve Fioranu v rámci testů pro Pirelli. Giovinazzi včera 124 kol. Testovalo se na mokré trati.
20. dubna | Kvjat ve Fioranu jezdí s Ferrari. Testuje pro Pirelli.
20. dubna | Williams Grand Prix Holdings klesly celkové tržby ze 167,4 mil. na 166,2 milionů a zisk z 15,5 na 10,8 milionů liber.

GP Ázerbájdžánu 2018

Pátek 27. dubna 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 28. dubna 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. dubna 2018
Závod 14.10