Potvrzeno! James Key přichází do McLarenu

McLaren získal velmi významnou posilu. Z Toro Rosso přijde James Key, který je považován za jednoho z nejlepších inženýrů ve formuli 1.
Potvrzeno! James Key přichází do McLarenu

Někdy se o něm mluví jako o druhém Adrianu Neweym. Technického šéfa Toro Rosso Jamese Keye chtěl přetáhnout už nejeden tým. Povedlo se to až McLarenu. Zatím neoficiální informaci přinesla řada médií a to včetně BBC.

Nebude to hned. Key odejde z Toro Rosso a přesune se na tradiční „gardening leave“. Po několikaměsíční dovolené se stane technickým šéfem McLarenu. Ve své funkci naopak ve Woking skončí Matt Morris.

Ve Wokingu se tak dokončuje přepsání mapy technického vedení. Už dříve skončil Tim Goss, což kritizoval třeba bývalý šéf McLarenu Martin Whitmarsh. Nedávno rezignoval Eric Boullier a nyní skončí i třetí z trojice Mat Morris.

Nové vedení McLarenu: Gil de Ferran a Andrea Stella

Nové vedení McLarenu: Gil de Ferran a Andrea Stella

Chcete ho dříve? Co nám dáte?

Problémem pro McLaren může být právě výše zmíněná dovolená. V krajním případě by mohl Key pracovat až na voze pro rok 2020. Dovolená totiž může trvat velmi dlouho – až téměř rok. 

Ale vše se dá dnes koupit a dohodnout. Toro Rosso může tuto dovolenou zkrátit. Nebude to zadarmo. Red Bull má peněz dost, takže by mohl chtít něco jiného. Něco, co nyní potřebuje a nemá – jezdce. 

U Red Bullu zůstanou současní jezdci. Helmut Marko ale řeší, koho posadí do Toro Rosso. Hartleyho nechce a Daniel Ticktum nemá potřebné body pro super licenci. Toro Rosso by mohlo chtít Landa Norrise. Není to divoká úvaha novinářů. Red Bull měl zájem o Norrise už před časem. Dokonce ho chtěl do vozu posadit už letos. Ale McLaren to tehdy odmítl.

Mladíci došli? Jak si Helmut Marko pod sebou podřezal větev

Mladíci došli? Jak si Helmut Marko pod sebou podřezal větev

Aktualizace

McLaren oficiálně potvrdil, že James Key je novým technickým šéfem týmu.

Foto: Getty Images / Peter Fox

Další článek: Ferrari má nejlepší motor a Mercedes by to měl akceptovat, říká Marko

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
26. února | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna