Potvrzeno: HP se stalo titulárním sponzorem Ferrari | Foto: Ferrari

Foto: Ferrari

Potvrzeno: HP se stalo titulárním sponzorem Ferrari

Americká technologická společnost HP je novým titulárním sponzorem Ferrari.

Ferrari dnes potvrdilo, že se jeho novým sponzorem stalo HP. Americká technologická firma se stala novým titulárním sponzorem stáje z Maranella. 

Spolupráce mezi Ferrari a HP začne během nadcházející velké ceny v Miami a trvat by měla „několik let“. Sponzorský příspěvek ze strany HP by se měl pohybovat ve vyších desítkách miliónů eur, přičemž součástí kontraktu je i dodávání technického vybavení, jako jsou například počítače.

Oficiální název týmu bude znít Scuderia Ferrari HP.

2400050-scuderia-ferrari-partner-hp_ab072871-7452-4ad8-8438-b3fecd4209d1.jpg
Foto: Ferrari

„Náš zakladatel nám předal svou neustálou vůli k pokroku. Z toho pramení naše snaha o inovace na silnici i na závodní dráze, stejně jako náš závazek k udržitelné budoucnosti, od uhlíkové neutrality až po vzdělávání mladé generace,“ uvedl generální ředitel Ferrari Benedetto Vigna.

„Ve společnosti HP jsme našli stejné hodnoty, které z ní činí ideálního partnera. Těšíme se na zahájení spolupráce a na to, že budeme společně čelit novým příležitostem a výzvám,“ prohlásil dále Vigna. 

„Vzhledem k tomu, že technologie, výkon a výjimečné řemeslné zpracování jsou hnací silou budoucnosti, se partnerství mezi společnostmi HP a Ferrari k sobě přirozeně hodí,“ řekl za HP jeho výkonný ředitel Enrique Lores.

HP není v případě Ferrari jeho prvním titulárním sponzorem. V rámci spolupráce s tabákovou společností Philip Morris mělo Ferrari ve svém názvu v letech 1997 až 2011 značku Marlboro. Spolupráci však postupně čím dál tím více znemožňoval zákaz tabákové reklamy.

V letech 2019 až 2021 Ferrari v názvu svého týmu propagovalo „iniciativu“ Mission Winnow, ale i tato varianta narážela na legislativní omezení.

Historii se sponzoringem v F1 má i společnost HP Inc., která v minulosti podporovala Williams – a to ještě v dobách, kdy byla známa jako Hewlett-Packard. 

V roce 2015 se však Hewlett-Packard rozdělil na HP Inc., tedy firmu vyrábějící osobní počítače, tiskárny a příslušenství, a Hewlett Packard Enterprise (HPE), soustředící se na servery a datová úložiště. Také HPE je v F1 aktivní a nyní sponzoruje Mercedes.

Doporučujeme

Články odjinud