Potvrzeno: Gasly nahradí v Malajsii Kvjata

Dlouho se spekulovalo, zda Carlos Sainz nastoupí v Malajsii za Renault. Nahradil by ho pak zřejmě Pierre Gasly. Ten sice v Malajsii opravdu pojede, ale nebude to Sainz, kdo bude nahrazen.
Potvrzeno: Gasly nahradí v Malajsii Kvjata

Toro Rosso potvrdilo dřívější spekulace. Pierre Gasly v Malajsii nahradí ve voze Toro Rosso Daniila Kvjata. Italský tým současně potvrdil, že to není rozloučení s ruským jezdcem. „Kvjat zůstává součástí rodiny Red Bullu.“

Gasly nyní závodí v japonské super formuli, kde mu patří druhé místo a na lídra šampionátu ztrácí před posledním závodním víkendem půl bodu.

„Rád bych poděkoval všem, kteří mi pomohli získat tutu příležitost v mé kariéře v motorsportu a to speciálně Red Bullu, dr. Helmutu Markovi a Scuderii Toro Rosso,“ uvedl Gasly.

„Je to pro mě skvělá příležitost. Cítím se připravený tak, jak jen můžu. V roli třetího jezdce Red Bullu jsem musel být letos připravený na vše.“

Gasly si vybral startovní číslo 10. Kvjata by měl nahradit v „dalších závodech“. Předpokládá se, že se tak stane v Malajsii a v Japonsku. GP USA pak koliduje s termínem posledníího závodu super formule.

Jak v současné době vypadají jezdecké sestavy pro sezónu 2018?

Jak v současné době vypadají jezdecké sestavy pro sezónu 2018?

Původně měl přitom podle spekulací nahradil Gasly Sainze. Celá situace je ale velmi delikátní. Palmer má smlouvu a sedačky u Renaultu se předčasně vzdát nechce.

Pustit Sainze ale nechce předčasně zřejmě ani Toro Rosso. Španěl navíc získává body a každý bod má nyní cenu zlata. Pátý Williams má 59 bodů, Toro Rosso 52 a Renault 42. 

Gasly je ve hře o titul v japonské super formuli

Gasly je ve hře o titul v japonské super formuli

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Gasly je ve hře o titul v japonské super formuli

9:34 | Formule 1 uveřejnila onboard kolo z okruhu v Miami, kde se má jet už příští rok. odkaz
22. dubna | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen