Potvrzeno: Gasly nahradí v Malajsii Kvjata

Dlouho se spekulovalo, zda Carlos Sainz nastoupí v Malajsii za Renault. Nahradil by ho pak zřejmě Pierre Gasly. Ten sice v Malajsii opravdu pojede, ale nebude to Sainz, kdo bude nahrazen.
Potvrzeno: Gasly nahradí v Malajsii Kvjata

Toro Rosso potvrdilo dřívější spekulace. Pierre Gasly v Malajsii nahradí ve voze Toro Rosso Daniila Kvjata. Italský tým současně potvrdil, že to není rozloučení s ruským jezdcem. „Kvjat zůstává součástí rodiny Red Bullu.“

Gasly nyní závodí v japonské super formuli, kde mu patří druhé místo a na lídra šampionátu ztrácí před posledním závodním víkendem půl bodu.

„Rád bych poděkoval všem, kteří mi pomohli získat tutu příležitost v mé kariéře v motorsportu a to speciálně Red Bullu, dr. Helmutu Markovi a Scuderii Toro Rosso,“ uvedl Gasly.

„Je to pro mě skvělá příležitost. Cítím se připravený tak, jak jen můžu. V roli třetího jezdce Red Bullu jsem musel být letos připravený na vše.“

Gasly si vybral startovní číslo 10. Kvjata by měl nahradit v „dalších závodech“. Předpokládá se, že se tak stane v Malajsii a v Japonsku. GP USA pak koliduje s termínem posledníího závodu super formule.

Jak v současné době vypadají jezdecké sestavy pro sezónu 2018?

Jak v současné době vypadají jezdecké sestavy pro sezónu 2018?

Původně měl přitom podle spekulací nahradil Gasly Sainze. Celá situace je ale velmi delikátní. Palmer má smlouvu a sedačky u Renaultu se předčasně vzdát nechce.

Pustit Sainze ale nechce předčasně zřejmě ani Toro Rosso. Španěl navíc získává body a každý bod má nyní cenu zlata. Pátý Williams má 59 bodů, Toro Rosso 52 a Renault 42. 

Gasly je ve hře o titul v japonské super formuli

Gasly je ve hře o titul v japonské super formuli

Foto: Getty Images / Charles Coates

Diskuze (64) Další článek: Gasly je ve hře o titul v japonské super formuli
10:36 | FIA v Rakousku přidá třetí DRS a to mezi 1. a 3. zatáčkou. Všechny tři DRS zóny budou mít samostatný detekční bod.
24. června | Podle Nikoho Laudy měl dostat Vettel větší trest než jen 5 sekund.
23. června | Ferrari nakonec večerku neporušilo. Na okruhu byl po večerce zaměstnanec Jezdecké akademie, který se stará o junior… odkaz
23. června | Eric Boullier po kvalifikaci nepřišel na plánovaný briefing s novináři. Oficiálně kvůli schůzce s inženýry.
23. června | U Ferrari a Haasu se pracovalo i po povinné večerce. Týmy mohou dvakrát ročně tuto večerku porušit.

GP Rakouska 2018

Pátek 29. června 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 30. června 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. července 2018
Závod 15.10