Potvrzeno: Fernando Alonso bude závodit pro Ferrari od roku 2010

Španěl má smlouvu na tři sezóny.

Tým Ferrari dnes oficiálně potvrdil, že pro něj bude od příští sezóny závodit Fernando Alonso. O tomto přestupu věděla formule 1 již dlouho a novinkou v této zprávě je pouze délka trvání Španělovy smlouvy. Místo původně avizovaných dvou let má kontrakt na tři sezóny.

Alonso v Maranellu nahradí Kimiho Räikkönena, který je spojován s návratem do McLarenu. Barvy Ferrari budou v příští sezóně tedy hájit Fernando Alonso a Felipe Massa, v roli záložního pilota jim bude krýt záda Giancarlo Fisichella.

"Jsme velmi hrdí, že můžeme v našem týmu přivítat dalšího vítězného jezdce, který svůj úžasný talent prokázal dvěma vítězstvími ve světovém šampionátu," řekl šéf týmu Ferrari Stefano Domenicali.

"Samozřejmě chceme poděkovat Kimimu za vše, co dokázal s Ferrari. Ve svém prvním roce s námi vyhrál jezdecký titul a přispěl tak k historii Ferrari. Hrál důležitou roli v zisku konstruktérských titulů v letech 2007 a 2008. I v tak těžké sezóně, jako je tato, předvedl svůj velký talent několika dobrými výsledky, včetně skvělého vítězství ve Spa. Jsme si jistí, že ve zbývajících třech závodech sezóny spolu prožijeme další dobré časy."

Räikkönen zatím neoznámil, kde bude jezdit v příští sezóně, ale nadšený ze svého odchodu z Ferrari není.

"Po vzájemné shodě jsme se domluvili, že o rok dříve ukončíme smlouvu, která mě váže k Ferrari do konce roku 2010," řekl Fin. "Jsem velmi smutný, že opouštím tým, s kterým jsem strávil tři fantastické roky, během kterých jsem vyhrál mnoho závodů."

"Společně jsme vyhráli 50 procent všech možných titulů a mně se podařilo získat ten jezdecký v roce 2007, čímž jsem si splnil cíl, který jsem si nastavil na začátku kariéry. Vždy jsem se tu se všemi cítil jako doma a mám na dobu strávenou s týmem mnoho dobrých vzpomínek."

Další článek: Dlouhodobá budoucnost Toyoty ve F1 závisí na finanční situaci

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.