Potvrzeno! Felipeho Massu čeká debut v Rolex 24 | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Potvrzeno! Felipeho Massu čeká debut v Rolex 24

Bývalý brazilský pilot formule 1 se chystá na novou výzvu. Koncem ledna si s prototypem LMP 2 vyzkouší slavnou čtyřiadvacetihodinovku v Daytoně, která již tradičně otevře novou sezonu zámořského seriálu IMSA WeatherTech SportsCar Championship.

Dvaačtyřicetiletý Massa pojede jako člen posádky prototypu Oreca 07 Gibson stáje Riley Motorsports. S týmem už absolvoval několik testovacích session a jeho start v Daytoně tak byl v paddocku už před oficiálním oznámením spíše veřejným tajemstvím.

Brazilský expilot Ferrari či Williamsu trať v Daytoně nejprve vyzkoušel při testování s vozem LMP 3, pro Rolex 24 přesedne do prototypu vyšší třídy. Závod se jede na verzi okruhu, která je kombinací oválu pro NASCAR a vnitřní technické sekce. Z bývalých pilotů F1 se zde dařilo v minulosti třeba Fernandu Alonsovi, který si z Daytony dokonce odvezl hodinky Rolex za celkový triumf.

Massa se bude v prototypu týmu Riley Motorsports střídat se dvěma piloty pro kompletní sezonu IMSA WSC Garem Robinsonem a Felipem Fragou. Čtvrtým členem posádky bude Josh Burdon, který s Riley Motorsports absolvuje všechny vytrvalostní závody vloženého seriálu Michelin Endurance Cup.

„Po celou moji kariéru jsem se snažil zúčastnit se nějakého z těchto závodů a nyní se konečně dočkám premiéry ve čtyřiadvacetihodinovce v Daytoně,“ rozpovídal se Massa ve videu pro své sociální sítě.

„Riley Motorsports je ve Spojených státech velký a důležitý tým, takže chci poděkovat Garu Robinsonovi za pozvání pro mě a mého ‚bráchu‘ Felipeho Fragu.“

„My dva spolu závodíme v brazilských Stock Car a teď z nás konečně budou týmoví kolegové,“ dodal populární Brazilec.

Prototypy třídy LMP 2 sice v Daytoně nebojují o celkové vítězství a jsou až druhou kategorií za speciály LMDh, nicméně právě Massova kategorie v USA dlouhodobě roste a během Rolex 24 se v ní sejde velmi solidní konkurence. Na příklad stáj United Autosports Zaka Browna angažovala pro lednovou čtyřiadvacetihodinovku do LMP 2 i hvězdy IndyCar Patricia O’Warda a Felixe Rosenqvista. Za Tower Motorsports pak pojede i trojnásobný šampion australských Supercars a rovněž pilot IndyCar Scott McLaughlin.

Rolex 24 at Daytona 2024 se pojede o víkendu 27. a 28. ledna. V Česku bude závod opět možné sledovat prostřednictvím oficiálního streamu IMSA TV na webu imsa.com.

Doporučujeme

Články odjinud