Potřebujeme transparentnost a lepší propagaci, domnívá se Fernandes

Má-li obchodní model formule 1 fungovat úspěšně i v nových zemích, je potřeba zvolit odlišný přístup jejího prezentování před tamními obyvateli.
Potřebujeme transparentnost a lepší propagaci, domnívá se Fernandes

V posledních letech přibyly do kalendáře formule 1 destinace, ve kterých nemá motorsport dlouholetou tradici. Nezřídka kdy se tak organizátoři velkých cen setkávají s nezájmem fanoušků, což představuje obrovský problém zejména z finančního hlediska. Řešením by podle šéfa Lotusu mohlo být zejména zlepšení v oblasti propagace.

"Nemůžete vzít F1 prvně do Indie a jednat s publikem stejným způsobem jako s velmi znalými tifosi na Monze. Itálie má devadesátileté dědictví, Indie je zbrusu nová. Myslím, že i týmy a jezdci by měli trávit více času v zemích, které navštěvují. Musíme se zbavit myšlenky, že F1 je věc, která se odehrává jednou za rok. Musí tu být větší, širší propagace, více zpravodajství z této události, více televizních vstupů ze zákulisí," říká Fernandes.

Zároveň je podle něj důležité, aby byla formule 1 více transparentní, neboť současná pravidla jsou poněkud složitá, což představuje pro nové fanoušky jistou bariéru. "Musíme zachovávat (tento) sport jednoduchým, když ho představujeme novým zemím. Závodění, konkrétně pak F1, je velmi komplikované. Ale čím více srozumitelným jej uděláme, tím snazší bude zapojit do něj novější země," dodal.

Další článek: Senna v Praze: Jsem v lepší pozici než před rokem

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen