Potřebujeme tovární podporu automobilky, vysvětluje McLaren spojení s Hondou

Šéf McLarenu Martin Whitmarsh potvrdil, že se jeho tým rozloučí s Mercedesem a přestoupí k Hondě, protože by jinak byl vůči konkurenci v nevýhodě.
Potřebujeme tovární podporu automobilky, vysvětluje McLaren spojení s Hondou

Ferrari má coby automobilka svůj vlastní tým, Mercedes také a Red Bull Racing je tovární stájí Renaultu. McLaren je proto jediný z velké čtyřky, který se netěší tovární podpoře, což musel změnit.

"Myslím, že je velmi zřejmé, že McLaren potřebuje podporu a spojení v továrním úsilí s velkým výrobcem automobilů," uvedl Whitmarsh. "Mezi roky 2014 a 2015 nás bez pochyb čeká hodně práce, bude to pro tým těžká výzva."

"Uděláme vše pro to, abychom s Mercedesem vyhráli závody letos a příští rok, ale přestup k Hondě v roce 2015 nám dává základy pro to, abychom byli jedním z velkých týmů. Zajišťuje to, že z dlouhodobého hlediska budeme mít zdroje, správnou strukturu a zaměření, abychom byli úspěšní."

V hladkém přestupu od Mercedesu k Hondě bývá také spatřován důvod, proč McLaren najednou uvolnil svého bývalého technického ředitele Paddyho Lowea, aby mohl už příští měsíc začít pracovat právě pro německou stáj. Má se za to, že McLaren ustoupil výměnou za to, že Mercedes nebude dělat potíže při svém odchodu z Wokingu.

"S dohodou s Hondou to nesouvisí," oponoval Whitmarsh. "Smlouvy s Hondou a Mercedesem byly hotové, takže tu nebyl žádný tlak. Bylo to čistě naše rozhodnutí a doufáme, že to vytvoří dobrou vůli. Zdálo se to jako správná věc. Paddy je dobrý člověk. Myslím, že si vybral cestu, a my jsme nechtěli ho kvůli tomu zbytečně držet."

Další článek: Schumacher: Pirelli reaguje na kritiku, kterou jsem vyslovil už před časem

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00