Potřebujeme stabilnější výsledky, říká Alonso

Španělský jezdec odpovídal oficiálním stránkám Ferrari na otázky týkající se jeho pocitů před Velkou cenou Kanady a jeho vztahu k montrealskému okruhu.
Potřebujeme stabilnější výsledky, říká Alonso

Vedete šampionát. Je tedy možné říci, že jste již cíle dosáhnul, nebo je to jen začátek?

FA: Myslím, že je to jen začátek. Cílem je zůstat lídrem šampionátu i po posledním závodě sezony, po Grand Prix Brazílie. Víme, že je šampionát dlouhý, ale body získané během prvních šesti podniků nás vyhouply do čela. Tím víc je nám však jasné, že musíme pokračovat v pokroku, zvyšovat rychlost auta, tvrdě pracovat a nedopouštět se chyb. Potřebná bude stabilita, i když v této sezoně není lehké si ji udržet.

Závod v Kanadě se koná mezi dvěma evropskými etapami šampionátu. S tím souvisejí určité těžkosti. Co nám například řeknete o své fyzické přípravě?

FA: Ne, nemyslím si, že to jezdcům přináší nějaké mimořádné komplikace. Jasně, když se závody konají v Evropě, je pro tým mnohem jednodušší připravovat technické novinky a přivážet je na okruh na poslední chvíli. Pro Kanadu je nutné všechny novinky připravit dříve. Jezdci ale nezažívají žádné potíže.

Očekáváte (v Kanadě) dobrý výsledek?

FA: Samozřejmě v něj věřím, i když v tomto šampionátu byly u všech týmů jak úspěchy, tak i neúspěchy. Každý závod přinášel překvapení. Nevidím žádné důvody, které by nám měly bránit v tom, abychom byli konkurenceschopní na kanadském okruhu. Je jasné, že vyhrát tam nebude snadné, dostat se na podium taky ne, nicméně my musíme bojovat o body a pokusit se stabilizovat naše výsledky.

V tomto roce se budou v Severní Americe konat dvě velké ceny. Jak moc je pro formuli 1 důležité, aby se víc závodů konalo na tomto kontinentě?

FA: Myslím, že je to hodně důležité. Vždyť formuli 1 sledují miliony fanoušků po celém světě. V USA náš šampionát nedoceňují tak jako dřív a obdivovatelů formule 1 tam zas až tak moc není. Je to ale fantastický sport, obzvláště působivé jsou závody v posledních dvou sezonách, kdy se více předjíždí, takže teď bude sledování pro americké diváky mnohem zajímavější. Doufám, že se vztah k F1 v USA změní k lepšímu.

Montrealský autodrom nese jméno Gillese Villeneuva. Co jste cítil, když jste se účastnil speciálního ceremoniálu připomínajícímu třicetileté výročí jeho úmrtí, který se nedávno konal v Maranellu?

FA: Ano, to byla velmi emotivní událost. Ve všem, co vidím s Ferrari od svého prvního dne práce v Maranellu, cítím jistou vášeň, skutečné city, které není možné zažít v jiných týmech. Tím chci říct, že to byl neobyčejný den. Jacques, syn Gillese Villeneuva, jezdil jeho závodním autem. Kromě něj tam byli i další členové této rodiny. No a teď nás čeká závod na trase pojmenované na památku Gillese… Víme, že má Ferrari v Kanadě spoustu fanoušků a budeme se snažit udělat jim radost dobrým výsledkem.

Další článek: Brečíte dobře, ale na špatném hrobě