Potřebujeme jezdce, kteří nedělají chyby, říká Piero Ferrari

Syn zakladatele Ferrari, který je dodnes víceprezidentem automobilky a držitelem 10 % akcí, uvedl, že se nedokáže plně ztotožnit se současnou F1.
Potřebujeme jezdce, kteří nedělají chyby, říká Piero Ferrari

„Dnes se zdá, že ve formuli 1 je vše zakázáno – testovat během sezóny, vývoj motoru ... někdy je pro mě těžké ztotožnit se s moderní formulí 1,“ řekl Piero Ferrari pro Rai.

Ferrari nezískalo titul od roku 2007, respektive 2008. „Ve sportu měl můj otec mnohem horší chvíle, než tohle,“ pokračuje Ferrari.

Podle prezidenta Ferrari by jezdcům mělo záležet více na týmu než na jejich ambicích

Podle prezidenta Ferrari by jezdcům mělo záležet více na týmu než na jejich ambicích

„Chcete-li vyhrát, musíte mít to nejlepší: jezdce, který nedělá chyby a který ví, jak získat 100 % výkonu z vozu, a také auto, které dává 100 % od první chvíle do posledního kola. Samozřejmě i tým, protože strategie je velmi důležitá,“ uvedl Piero Ferrari pro Gazzettu dello Sport.

Klepněte pro větší obrázek
Louis Camilleri, Piero Ferrari a šéfka italského parlemtnu Maria Elisabetta Alberti Casellati v listopadu 2019. Foto: Ferrari

„Přál bych si, aby si Ferrari udrželo navždy své dvě duše: na jedné straně výrobu těchto krásných sportovních aut a na straně druhé vítězství ve formuli 1. Tak to chtěl můj otec a my tento sen žijeme dodnes.“

„Stávající zaměstnanci Ferrari ho neznali, ale je to, jako by tam stále byl. Můj otec zanechal něco nepochopitelného, ​​jakési DNA společnosti. Lidé, kteří zde pracují, cítí pocit sounáležitosti, smysl pro povinnost a potěšení pomáhat vyrábět auta, která uspokojí ty, kteří mají to štěstí, že je používají.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Fotogalerie: Na návštěvě Maranella i slavné restaurace Montana

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00