Potřebujeme hrdiny, říká Hembery a navrhuje páteční kvalifikaci

Šéf Pirelli pro motorsport Paul Hembery si myslí, že v současné F1 hrají větší roli složité a pro fanoušky těžko pochopitelné technologie a jezdci už nemají tak silnou pozici.
Potřebujeme hrdiny, říká Hembery a navrhuje páteční kvalifikaci

„Máme sport, kterému do značné míry dominují technologie,“ řekl Hembery pro Guardian. „Přál bych si, aby se z jezdců stávali hrdinové. Fanoušci chtějí hrdiny. Chtějí ikonickou postavu, kterou mohou obdivovat. Potřebují věřit, že když vyhrál jezdec X, tak vyhrál díky tomu, že právě on dělá ten rozdíl.“

„Když lidé sedí v baru a sledují Lewise Hamiltona, jak vyhrál závod, tak si myslí, že jel skvěle, ale že pět dalších jezdců by dojelo stejně, pokud by sedělo v Mercedesu, a to je škoda.“

Pirelli chce před podpisem smlouvy znát budoucnost F1

Pirelli chce před podpisem smlouvy znát budoucnost F1

Hembery hledá inspiraci například v americké sérii NASCAR. „V NASCAR je jezdec král. Každý, dokonce i ten z konce pole, je super star se smlouvu za několik milionů. Líbilo by se mi, kdyby i naši jezdci byli takto vnímání.“

Hembery si myslí, že by měla F1 projít radikální změnou a přináší hned jeden návrh. Podle něj by se měla kvalifikace jet už v pátek večer a v sobotu by pak mohl být krátký závod (sprint), takže fanoušci na tribunách by měli zajímavý program v pátek, v sobotu i v neděli.

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Merhiho setrvání u Manoru se zdá být jisté

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10