Potřebujeme dobré auto do provozu, uvědomuje si Alonso před Indy 500

Kvalifikace pro letošní 104. ročník závodu 500 mil Indianapolis nevyšla Fernandu Alonsovi zcela podle představ, startovat bude z 26. místa. Na oválu ve „staré cihelně“ proto bude potřebovat rychlý vůz, ve kterém si poradí s hustým provozem středu startovního pole.

Nejlepší kvalifikaci pro Indy 500 zajel dvojnásobný mistr světa F1, dvojnásobný vítěz Le Mans a světový šampion ve vytrvalostních závodech při svém debutu v nejslavnějším americkém závodě v roce 2017, kdy jako nováček získal páté místo na startovním roštu.

Do Indianapolis se Alonso vrátil loni a společně se stájí McLaren se kvalifikačním procesem protrápil. Hřebíček do rakve zatloukl jeho nadějím na triumf a završení trojkoruny motorsportu Kyle Kaiser z týmu Juncos, který Španěla v kvalifikaci na poslední chvíli porazil a zapříčinil tak, že se Alonso s McLarenem do závodu vůbec nekvalifikoval.

Marco Andretti na pole position pro Indy 500, Alonso v deváté řadě

Marco Andretti na pole position pro Indy 500, Alonso v deváté řadě

Snadná nebyla pro Fernanda Alonsa kvalifikace ani letos. Předzávodnímu dění v Indianapolis dominovaly vozy s motory Honda pod kapotou, které až na jednu výjimku kompletně obsadily první čtyři řady na startovním roštu.

Se ztrácejícím motorem Chevrolet v útrobách svého vozu obsadil rodák z Ovieda v kvalifikaci šestadvacáté místo, které znamená start z deváté řady.

„Cítím se dobře. Zjevně jsme nebyli dostatečně konkurenceschopní pro boj o nejlepší devítku, takže jsme chtěli bezpečně dostat naše auto do závodu,“ řekl Alonso v rozhovoru pro televizi NBC, který cituje Autosport.

Úspěch McLarenu v IndyCar? Tým táhne vpřed dravé mladí

Úspěch McLarenu v IndyCar? Tým táhne vpřed dravé mladí

„Nebyli jsme tak rychlí, jak jsme chtěli, na autě ale budeme dál pracovat. Jelikož jsme vzadu, budeme muset být rychlí v provozu,“ je si Španěl vědom nutnosti probojovávat se startovním polem celkem třiatřiceti monopostů směrem vpřed.

„Řekl bych, že naše závodní tempo je lepší než to kvalifikační.“

„Více si věříme. Ideálně chcete startovat z předních pozic, ale uvidíme, jak nám to půjde.“

Pro Alonsa může být během závodu výhodou, že se dostane do dobré společnosti. Hvězda stáje Penske Josef Newgarden bude startovat třináctý a další tři Penskeho jezdci Will Power, Simon Pagenaud a Helio Castroneves, kteří v minulosti Indy 500 vyhráli, odstartují z 22., 25. a 28. pozice.

V IndyCar se létalo vzduchem a jezdilo bez předních kol. Iowa ale viděla i úspěch McLarenu

V IndyCar se létalo vzduchem a jezdilo bez předních kol. Iowa ale viděla i úspěch McLarenu

Nejlepší McLaren bude v neděli startovat z patnáctého místa zásluhou Patricia O’Warda, jeho a Alonsův parťák Oliver Askew odstartuje z 21. příčky.

Další článek: Statistiky po GP Španělska 2020: Leclercovo poprvé i rekordy Hamiltona a Räikkönena

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
17:09 | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen