Potřebujeme dobré auto do provozu, uvědomuje si Alonso před Indy 500

Kvalifikace pro letošní 104. ročník závodu 500 mil Indianapolis nevyšla Fernandu Alonsovi zcela podle představ, startovat bude z 26. místa. Na oválu ve „staré cihelně“ proto bude potřebovat rychlý vůz, ve kterém si poradí s hustým provozem středu startovního pole.

Nejlepší kvalifikaci pro Indy 500 zajel dvojnásobný mistr světa F1, dvojnásobný vítěz Le Mans a světový šampion ve vytrvalostních závodech při svém debutu v nejslavnějším americkém závodě v roce 2017, kdy jako nováček získal páté místo na startovním roštu.

Do Indianapolis se Alonso vrátil loni a společně se stájí McLaren se kvalifikačním procesem protrápil. Hřebíček do rakve zatloukl jeho nadějím na triumf a završení trojkoruny motorsportu Kyle Kaiser z týmu Juncos, který Španěla v kvalifikaci na poslední chvíli porazil a zapříčinil tak, že se Alonso s McLarenem do závodu vůbec nekvalifikoval.

Marco Andretti na pole position pro Indy 500, Alonso v deváté řadě

Marco Andretti na pole position pro Indy 500, Alonso v deváté řadě

Snadná nebyla pro Fernanda Alonsa kvalifikace ani letos. Předzávodnímu dění v Indianapolis dominovaly vozy s motory Honda pod kapotou, které až na jednu výjimku kompletně obsadily první čtyři řady na startovním roštu.

Se ztrácejícím motorem Chevrolet v útrobách svého vozu obsadil rodák z Ovieda v kvalifikaci šestadvacáté místo, které znamená start z deváté řady.

„Cítím se dobře. Zjevně jsme nebyli dostatečně konkurenceschopní pro boj o nejlepší devítku, takže jsme chtěli bezpečně dostat naše auto do závodu,“ řekl Alonso v rozhovoru pro televizi NBC, který cituje Autosport.

Úspěch McLarenu v IndyCar? Tým táhne vpřed dravé mladí

Úspěch McLarenu v IndyCar? Tým táhne vpřed dravé mladí

„Nebyli jsme tak rychlí, jak jsme chtěli, na autě ale budeme dál pracovat. Jelikož jsme vzadu, budeme muset být rychlí v provozu,“ je si Španěl vědom nutnosti probojovávat se startovním polem celkem třiatřiceti monopostů směrem vpřed.

„Řekl bych, že naše závodní tempo je lepší než to kvalifikační.“

„Více si věříme. Ideálně chcete startovat z předních pozic, ale uvidíme, jak nám to půjde.“

Pro Alonsa může být během závodu výhodou, že se dostane do dobré společnosti. Hvězda stáje Penske Josef Newgarden bude startovat třináctý a další tři Penskeho jezdci Will Power, Simon Pagenaud a Helio Castroneves, kteří v minulosti Indy 500 vyhráli, odstartují z 22., 25. a 28. pozice.

V IndyCar se létalo vzduchem a jezdilo bez předních kol. Iowa ale viděla i úspěch McLarenu

V IndyCar se létalo vzduchem a jezdilo bez předních kol. Iowa ale viděla i úspěch McLarenu

Nejlepší McLaren bude v neděli startovat z patnáctého místa zásluhou Patricia O’Warda, jeho a Alonsův parťák Oliver Askew odstartuje z 21. příčky.

Další článek: Statistiky po GP Španělska 2020: Leclercovo poprvé i rekordy Hamiltona a Räikkönena

9:00 | Lewis Hamilton může tento víkend vyrovnat Schumacherův rekord v počtu vítězství. I proto bude Netflix natáčet tento týden právě u Mercedesu.
20:10 | Fernando Alonso navštívil továrnu Renaultu.
21. září | Velká cena Eifelu nebude bez fanoušků. Na Nürburgringu počítají s prodejem 20 tisíc vstupenek. Prodej začne zítra.
20. září | Zak Brown má důvod k oslavě. Jeho United Autosports vyhrál 24h Le Mans v kategorii LMP2.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10