Potřebujeme dobré auto do provozu, uvědomuje si Alonso před Indy 500

Kvalifikace pro letošní 104. ročník závodu 500 mil Indianapolis nevyšla Fernandu Alonsovi zcela podle představ, startovat bude z 26. místa. Na oválu ve „staré cihelně“ proto bude potřebovat rychlý vůz, ve kterém si poradí s hustým provozem středu startovního pole.

Nejlepší kvalifikaci pro Indy 500 zajel dvojnásobný mistr světa F1, dvojnásobný vítěz Le Mans a světový šampion ve vytrvalostních závodech při svém debutu v nejslavnějším americkém závodě v roce 2017, kdy jako nováček získal páté místo na startovním roštu.

Do Indianapolis se Alonso vrátil loni a společně se stájí McLaren se kvalifikačním procesem protrápil. Hřebíček do rakve zatloukl jeho nadějím na triumf a završení trojkoruny motorsportu Kyle Kaiser z týmu Juncos, který Španěla v kvalifikaci na poslední chvíli porazil a zapříčinil tak, že se Alonso s McLarenem do závodu vůbec nekvalifikoval.

Marco Andretti na pole position pro Indy 500, Alonso v deváté řadě

Marco Andretti na pole position pro Indy 500, Alonso v deváté řadě

Snadná nebyla pro Fernanda Alonsa kvalifikace ani letos. Předzávodnímu dění v Indianapolis dominovaly vozy s motory Honda pod kapotou, které až na jednu výjimku kompletně obsadily první čtyři řady na startovním roštu.

Se ztrácejícím motorem Chevrolet v útrobách svého vozu obsadil rodák z Ovieda v kvalifikaci šestadvacáté místo, které znamená start z deváté řady.

„Cítím se dobře. Zjevně jsme nebyli dostatečně konkurenceschopní pro boj o nejlepší devítku, takže jsme chtěli bezpečně dostat naše auto do závodu,“ řekl Alonso v rozhovoru pro televizi NBC, který cituje Autosport.

Úspěch McLarenu v IndyCar? Tým táhne vpřed dravé mladí

Úspěch McLarenu v IndyCar? Tým táhne vpřed dravé mladí

„Nebyli jsme tak rychlí, jak jsme chtěli, na autě ale budeme dál pracovat. Jelikož jsme vzadu, budeme muset být rychlí v provozu,“ je si Španěl vědom nutnosti probojovávat se startovním polem celkem třiatřiceti monopostů směrem vpřed.

„Řekl bych, že naše závodní tempo je lepší než to kvalifikační.“

„Více si věříme. Ideálně chcete startovat z předních pozic, ale uvidíme, jak nám to půjde.“

Pro Alonsa může být během závodu výhodou, že se dostane do dobré společnosti. Hvězda stáje Penske Josef Newgarden bude startovat třináctý a další tři Penskeho jezdci Will Power, Simon Pagenaud a Helio Castroneves, kteří v minulosti Indy 500 vyhráli, odstartují z 22., 25. a 28. pozice.

V IndyCar se létalo vzduchem a jezdilo bez předních kol. Iowa ale viděla i úspěch McLarenu

V IndyCar se létalo vzduchem a jezdilo bez předních kol. Iowa ale viděla i úspěch McLarenu

Nejlepší McLaren bude v neděli startovat z patnáctého místa zásluhou Patricia O’Warda, jeho a Alonsův parťák Oliver Askew odstartuje z 21. příčky.

Další článek: Statistiky po GP Španělska 2020: Leclercovo poprvé i rekordy Hamiltona a Räikkönena

20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00