Potřebujeme, aby byl náš nový vůz konzistentnější, tvrdí Albon

Alexander Albon si myslí, že Williams potřebuje vyladit nedostatky loňského monopostu, aby měl tým šanci na pravidelnější přísun bodů.
Foto: Getty Images / Clive Rose
Potřebujeme, aby byl náš nový vůz konzistentnější, tvrdí Albon | Foto: Getty Images / Clive Rose

Když Alexander Albon vystřídal před loňskou sezonou v kokpitu vozu Williams George Russella, brzy narazil na stejný problém, se kterým bojoval jeho předchůdce – vůz britské stáje sice dokáže čas od času bojovat o bodované pozice, ale často zároveň patří k nejslabším v celém startovním poli.

„Připadá mi, že máme za sebou velmi podobný rok jako měl tým s Georgem přede mnou,“ řekl Albon pro Autosport.

„Nebyl jsem rychlý na všech okruzích. Naše auto je poměrně specifické. Zdá se, že mu sedí jen okruhy s určitou charakteristikou. A když takové příležitosti nastanou, zdá se, že jsme schopni z nich vytěžit maximum,“ myslí si thajský pilot, který se do F1 vloni vrátil po roční odmlce.

„Řekl bych, že se nám velmi dařilo v kvalifikacích, což nám přineslo příležitosti i v případech, kdy bychom jinak nebyli tak blízko. Někdy jsme se ocitli ale na pozici 19 či 20 a pak jsme využívali toho, když se ostatním něco nepodařilo nebo si nevedli nejlépe,“ vysvětlil jezdec, který během minulého léta prodloužil spolupráci s Williamsem i pro nadcházející sezony.

„Rádi bychom ale využívali šance i ve chvílích, kdy se daří nám. Zkrátka v takových chvílích získávat hodně bodů a zároveň bojovat o body i v momentech, kdy nám vše nevychází. V současné době tomu tak ale není," je uvědomuje si Albon, podle něhož Williams ví, co musí na voze vylepšit.

„Je zcela zřejmé, ve kterých oblastech musíme zapracovat. Dosáhnout toho je ale samozřejmě jiná věc. Musíme se podívat na každý detail výkonu a zjistit, jestli můžeme autu pomoci,“ přiblížil 26letý závodník.

Další článek: Čína by se nakonec mohla do letošního kalendáře vrátit

Témata článku: ,

Aktuality

19:28 | Ve F1 se McLarenu nedaří, v IndyCar právě Felix Rosenqvist získal pro tým pole position. 
9:38 | Franco Colapinto vyhrál sprint F3, ale byl diskvalifikován kvůli porušení technických pravidel (u všech tří vozů MP Motorsport). Z vítězství se tak dodatečně raduje O'Sullivan. 
9:09 | Alonso, Russell, Hülkenberg, Albon a Cunoda porazili své týmové kolegy ve všech letošních kvalifikacích. 

GP Austrálie 2023

Pátek 31. března 2023
1. trénink Verstappen
2. trénink Alonso
Sobota 1. dubna 2023
3. trénink Verstappen
Kvalifikace Verstappen
Neděle 2. dubna 2023
Závod 07.00