Potíže v trénincích vedly k výpadku v Q1, říká Button

Brit nepostoupil z první části, kolega Alonso uspěl jen o trochu lépe.
Potíže v trénincích vedly k výpadku v Q1, říká Button

Jenson Button říká, že za jeho výpadek už v první části kvalifikace na Velkou cenu Japonska mohou problémy z volných tréninků. Brit se na domácí trati Hondy kvalifikoval pouze na 17. pozici.

Button si stěžoval po pátečních trénincích, že s jeho vozem není něco v pořádku, neboť pneumatiky trpěly příliš rychlou degradací. Situaci příliš nepomohly ani problémy ve třetím tréninku, kdy se pilot McLarenu potýkal s motorem.

„V pátek jsme měli odlišně vyvážené auto, odlišné nastavení a nebylo to dobré, takže jsme dnes dopoledne přešli na nastavení podle druhého auta a já se celé dopoledne potýkal s potížemi s motorem, takže mi výrazně chyběl výkon,“ řekl Brit.

„Pro kvalifikaci to ale dali víceméně dohromady a bylo to. Byl jsem o 0,03 sekundy pomalejší než Fernando a abych byl upřímný, být mu po víkendu, který jsme měli, takhle blízko není nijak hrozné. Takhle na tom tady auto prostě je.“

Button byl zároveň dotázán, zda ho výsledek mrzí vzhledem ke skutečnosti, že se jedná o domácí trať Hondy.

„Ano, ale každá zatáčka, ty středně rychlé zatáčky, změny směru a dlouhá sedmá zatáčka jsou pro nás všechny velice negativní ve smyslu toho, v čem je naše auto dobré,“ řekl. „Nikdy to nebude snadné, ale člověk vždycky doufá, že to v domácí velké ceně Hondy bude lepší.“

Vylepšený motor má stejný výkon

Týmový kolega Fernando Alonso sice z první části postoupil, na roštu však nakonec bude jen o dvě pozice před Buttonem. Španěl podotkl, že nový motor, který nejprve testoval v Malajsii a v Japonsku má k dispozici pro celý víkend, možná více vydrží, rychleji ale nejede.

„Vylepšený motor vydrží více kilometrů, ale má stejný výkon a já s Jensonem jsme na rovinkách stejně rychlí,“ řekl. „O co se tu pokoušíme, je nedostat ve zbývajících víkendech více penalizací. Celý víkend nejsme rychlí a musíme pochopit proč. Při startu zezadu to bude náročný závod.“

Na dotaz, zda ho špatná výkonnost McLarenu překvapuje, Alonso odpověděl: „Trochu ano. S dnešním výkonem nejsme spokojení. Nezajeli jsme tak, jak jsme doufali, hlavně v domácí velké ceně Hondy. Jenže tak to je.“

Alonso si nemyslí, že by se po startu z 15. pozice mohl v Suzuce příliš posunout, doufá proto, že McLarenu pomůže i počasí.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Rosberg na Suzuce stále neporažen, Hamilton se však přiblížil

13:23 | Pérez musí měnit převodovku + 5 míst.
11:09 | Renault má nového sponzora: Verizon Media. Na vozech se objeví také loga propagující Yahoo.
20. září | Correa už není v umělém spánku, i když ještě nebyl zcela probuzen. Jakmile budou vyléčeny problémy s plícemi, čekají ho další operace nohou.
20. září | Pérez napomenut za incident s Magnussenem.

GP Singapuru 2019

Pátek 20. září 2019
1. trénink Verstappen (1:40.259)
2. trénink Hamilton (1:38.773)
Sobota 21. září 2019
3. trénink Leclerc (1:38.192)
Kvalifikace Leclerc (1:36.217)
Neděle 22. září 2019
Závod 14.10