Posunutý časový harmonogram nachytal v Singapuru několik týmů

Formule 1 funguje v Singapuru podle evropského času, což ve svém důsledku zmátlo několik členů týmů a přimělo k porušení pravidel o zákazu noční práce.
Posunutý časový harmonogram nachytal v Singapuru několik týmů

V letošní sezóně pravidla neumožňují týmům noční směny během závodních víkendů. Regule zakazují, aby členové týmu, kteří mají co dočinění s provozem vozu, se vyskytovali na okruhu během dvou šestihodinových časových úseků, které začínají deset hodin před plánovaným začátkem prvního a třetího volného tréninku.

V praxi to znamená, že v pátek a v sobotu můžou členové týmu začít pracovat nejdříve čtyři hodiny před začátkem tréninků, předtím musí mít minimálně šestihodinovou pauzu.

V Singapuru se jezdí večer a v noci, což znamená, že v pátek smějí týmy pracovat až od 15 hodin a v sobotu až od 16 hodin. Jako první se v pátek nachytal Franz Tost, dnes pak přišli dřív pracovat lidé z marketingu Red Bullu Racing, Virginu a Mercedesu.

FIA všechny potrestala odečtením jedné ze čtyř výjimek, na které mají všechny týmy během sezóny nárok. Red Bullu už zůstává jen jedna, ostatní jich mají víc.

Týmy ale nesouhlasí a diskutují s FIA o interpretaci tohoto pravidla. Před sezónou bylo totiž toto pravidlo vnímáno jako zákaz noční práce mechaniků, aby nebyly přetěžováni. Jeho aplikace na šéfa týmu a marketingové pracovníky mnohé zaskočila, protože je diskutabilní jejich "zapojení do provozu vozů", jak uvádějí pravidla.

Diskuze (12) Další článek: Ve třetím tréninku byl v Singapuru nejrychlejší Mark Webber
23:58 | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00