Posunuli jsme tým vpřed, říká Button

Moje partnerství s Fernandem Alonsem je pro McLaren to nejlepší, myslí si Jenson Button.
Posunuli jsme tým vpřed, říká Button

Britská stáj se bude letos snažit vrátit na přední pozice. První dva dny úvodní série předsezónních testů vypadaly slibně, když Button s Alonsem odjeli celkem 203 kol. Další dva dny se však tým potýkal s technickými problémy\.

Pro závěrečné testy, které probíhají tento týden, však McLaren nasadil na svůj vůz MP4-31 řadu vylepšení.

„Testy, které jsou tento týden, jsou opravdu důležité,“ řekl pro Sky Sports Button, který je za volantem dnes a bude i v pátek.

Byl to malý problém, říká McLaren

Byl to malý problém, říká McLaren

„Zjistíme, jaká jsou naše vylepšení. Kluci přes zimu pracovali na autě naplno, teď je však potřeba zjistit, zda z toho vytěžíme to, co očekáváme. Po tomto týdnu budeme mít lepší obrázek o tom, jak si auto stojí.“

Fernando Alonso včera zajel třetí nejrychlejší čas. McLaren podle všeho zkoušel nový typ paliva od ExxonMobil.

McLaren má v současné chvíli spolu s Ferrari jako jediný sestavu složenou z mistrů světa. Button přitom věří, že právě jeho a Alonsovy zkušenosti budou důležité při návratu na čelo startovního roštu.

„Pro tým je to ideální partnerství, protože držíme při sobě. Z pohledu vývoje to opravdu pomáhá,“ řekl mistr světa z roku 2009.

„Myslím, že je (Alonso) považován za jednoho z nejlepších jezdců, co kdy řídili vůz formule 1. Oba jsme vyhráli titul a díky tomu se dokážete přenést přes bolest z minulého roku. Myslím, že jsme tento tým posunuli vpřed.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Ve středu byl nejrychlejší Bottas, Haas odjel jediné kolo

22:04 | Tak Norrisův druhý trénink neukončilo předčasně poškození podlahy (i když to měl také), ale problém s pohonnou jednotkou.
17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink Russell (54.713)
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10