Posunuli jsme tým vpřed, říká Button

Moje partnerství s Fernandem Alonsem je pro McLaren to nejlepší, myslí si Jenson Button.
Posunuli jsme tým vpřed, říká Button

Britská stáj se bude letos snažit vrátit na přední pozice. První dva dny úvodní série předsezónních testů vypadaly slibně, když Button s Alonsem odjeli celkem 203 kol. Další dva dny se však tým potýkal s technickými problémy\.

Pro závěrečné testy, které probíhají tento týden, však McLaren nasadil na svůj vůz MP4-31 řadu vylepšení.

„Testy, které jsou tento týden, jsou opravdu důležité,“ řekl pro Sky Sports Button, který je za volantem dnes a bude i v pátek.

Byl to malý problém, říká McLaren

Byl to malý problém, říká McLaren

„Zjistíme, jaká jsou naše vylepšení. Kluci přes zimu pracovali na autě naplno, teď je však potřeba zjistit, zda z toho vytěžíme to, co očekáváme. Po tomto týdnu budeme mít lepší obrázek o tom, jak si auto stojí.“

Fernando Alonso včera zajel třetí nejrychlejší čas. McLaren podle všeho zkoušel nový typ paliva od ExxonMobil.

McLaren má v současné chvíli spolu s Ferrari jako jediný sestavu složenou z mistrů světa. Button přitom věří, že právě jeho a Alonsovy zkušenosti budou důležité při návratu na čelo startovního roštu.

„Pro tým je to ideální partnerství, protože držíme při sobě. Z pohledu vývoje to opravdu pomáhá,“ řekl mistr světa z roku 2009.

„Myslím, že je (Alonso) považován za jednoho z nejlepších jezdců, co kdy řídili vůz formule 1. Oba jsme vyhráli titul a díky tomu se dokážete přenést přes bolest z minulého roku. Myslím, že jsme tento tým posunuli vpřed.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Ve středu byl nejrychlejší Bottas, Haas odjel jediné kolo

16:40 | Robert Kubica bude jezdit v prvním tréninku s vozem Alfa Romeo.
27. července | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00