Postavili jsme křáp nebo bestii, říká Marchionne

Ferrari představí svůj letošní monopost 22. února. Měsíc před prezentací vládne v Maranellu dobrá nálada.

„Byl jsem posledních několik dní v Maranellu a konstruktéři mi přišli dost uvolnění,“ řekl Marchionne pro Gazzettu dello Sport. „Mohu z toho vyvodit, že jsme buď postavili křáp nebo skutečnou bestii.“

„Do toho, abychom měli super silné auto, jsme dali opravdu vše. Budete si muset počkat do 22. února, kdy jej představíme.“

Podle prezidenta Ferrari má automobilka dva cíle: vyhrát mistrovství a vydělat spoustu peněz.

V uplynulých dnech se také objevily spekulace, že by Marchionne mohl po svém odchodu z čela FCA odkoupit Ferrari (nebo spíše klíčový podíl). Marchionne to ale popřel.

Marchionne není Montezemolo, z F1 klidně odejde, říká Ecclestone

Diskuze (109) Další článek: Pojďte do toho s námi! Cosworth chce s Astonem Martin postavit motor pro F1
13:52 | Latifi se sveze s vozem Force Indie v prvních trénincích v Austinu, Mexiku a Brazílii.
11:45 | Heineken se stane partnerem formule E
14. října | Závod WEC ve Fudži vyhrála Toyota 7 před Toyotou 8 (Alonso). Bylo to první vítězství tohoto vozu v letošní sezóně.
12. října | Kvalifikace na první závod F3: Pole position získal Kuan Jü Čou. Armostrong 6., Schumacher 7., Ticktum 9.