Postaví Ferrari supertým? Dozvíme se možná už ve středu

Zprávy o návratu Kimiho Räikkönena do Scuderie Ferrari nabírají na intenzitě. Finský pilot by měl údajně zvýšit šance italského týmu na zisk Poháru konstruktérů.
Postaví Ferrari supertým? Dozvíme se možná už ve středu

Německá a italská média se předbíhají v tom, kdo přinese více detailů o přestupu Kimiho Räikkönena k Ferrari. Také Auto Motor und Sport považuje přestup roku za hotovou věc. Felipe Massa stále doufá v to, že si ho Ferrari ještě ponechá. Luca di Montezemolo si k sobě Brazilce pozval na středu 11. září. A zřejmě si nevyslechne pozitivní zprávy. Ve stejný den by mělo být jasno o jezdecké sestavě Ferrari pro sezonu 2014.

Zdroje z Ferrari i Lotusu měly prozradit, že o Räikkönenově novém angažmá je již rozhodnuto. Ferrari však oznámení nechtělo zveřejnit před domácím závodem. Räikkönenova důvěra v Lotus se otřásá a Ferrari by mohlo nabídnout zázemí, na které může Lotus jen těžko dosáhnout. Navíc se zdá, že staré křivdy jsou zapomenuty - jak Räikkönen, tak i Luca di Montezemolo události z roku 2009 považují za uzavřenou minulost. 

Intenzivní rokování mezi Ferrari a Räikkönenem podle všeho začalo až po ztroskotání jednání mezi Finem a Red Bullem. Podepsáním Räikkönena by Ferrari pravděpodobně ustoupilo ze své dlouholeté filosofie, která jasně rozdělovala pozice jednotlivých jezdců týmu. Také se diskutuje o tom, zda by Räikkönen dokázal být v pomáhání týmovému kolegovi stejně loajální jako Felipe Massa. 

Ferrari by Räikkönena mohlo využít pro boj o Pohár konstruktérů. Od roku 2014 si mnoho slibuje, na voze pracují velká jména (James Allison, Rory Byrne a další) a změny čekají i Red Bull, který podepsal smlouvu se zatím nepříliš zkušeným Ricciardem. Ferrari cítí šanci a hodlá se jí chopit, a to i za cenu poněkud riskantních kroků. 

Ve spojení s Ferrari se kromě Massy a Räikkönena často skloňovalo i jméno Nica Hülkenberga. Ten se o svých šancích k přestupu vyjadřoval spíše s odstupem. Auto Motor und Sport informuje, že talentovaný Němec má nakročeno na uvolněnou sedačku u Lotusu.

Další článek: Nechce-li se Alonso vzdát nadějí, musí doufat ve Vettelova odstoupení

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10