Posledním cílem Brawnu je druhé místo v šampionátu pro Barrichella

Závod v Abú Zabí nebude odpočinkový.
Navzdory zisku obou mistrovských titulů nejede tým Brawn GP do Abú Zabí relaxovat. Svojí letošní dominanci chce potvrdit ziskem druhého místa v šampionátu jezdců pro Rubense Barrichella.

"Snažili jsme se zajistit, aby naše přípravy na Abú Zabí proběhly dobře, protože je to pro tým důležitý víkend," řekl Ross Brawn. "Chceme s Rubensem získat druhé místo v šampionátu."

Oba jezdci trénovali před posledním závodem v simulátoru, který byl nastaven na základě dat poskytnutých Mezinárodní automobilovou federací. Ta týmu také umožnila připravit základní nastavení vozu pro první páteční trénink.

"Důležitá bude čtvrteční prohlídka trati, abychom získali základní představu o vlastnostech okruhu," uvedl Rubens Barrichello. "Prvních pár pátečních kol si budeme na trať zvykat. Poté to bude práce jako obvykle s naším standardním tréninkovým programem. Tým měl doposud skvělou sezónu a chceme jí tento víkend zakončit dobrý výsledkem."

Mistr světa Jenson Button nemá letos už o co bojovat, přesto nemá v plánu si poslední Grand Prix jen tak odbýt.

"Je to fantastický pocit jet na poslední závod, když jsem naplnil svojí ambici na zisk mistrovského titulu a tým vyhrál konstruktérský šampionát v Brazílii," řekl. "Sezónu chceme zakončit stylově se skvělým výsledkem, ale tento víkend můžeme být o trochu uvolněnější!"
Další článek: Ferrari se zaměřilo na rok 2010, ale boj o třetí místo nevzdává