Poslední zrychlení Red Bullu se přenese do příštího roku, obává se Brawn

Šéf týmu Mercedes Ross Brawn je až překvapený, jakým způsobem se po letní přestávce zlepšil Red Bull Racing, a předpokládá, že se jedná o vylepšení, která budou alespoň částečně využitelná příští rok.
Poslední zrychlení Red Bullu se přenese do příštího roku, obává se Brawn

Soupeři Red Bullu si dělají naděje, že s velkými změnami pravidel by mohli příští rok dohnat své ztráty, ale zároveň přiznávají, že žádné zázraky nečekají. Brawn vysvětlil proč.

"Část výkonnosti, kterou jsem zaznamenal, že získali v druhé polovině roku, se podle všeho přenese do příštího roku," řekl pro Autosport. "Najednou mají auto, které má občas nejvyšší maximální rychlost, a to se jim roky nedařilo."

"Podařilo se jim na voze snížit odpor vzduchu, takže pokud se výkonnost vozu v určitých pasážích tratě přenese do příštího roku, bude to velmi náročné. Příští rok začnete v mnoha ohledech s čistým štítem, ale myslím, že se věci neodnaučíte. Takže věci, které upravili na letošním voze, budou použitelné na tom příštím."

Šéfdesignér Red Bullu Adrian Newey sice dříve řekl, že tým vložil možná až zbytečně moc úsilí do letošního vozu, přičemž se mohl věnovat tomu příštímu, ale podle šéfa stáje Christiana Hornera monopost 2014 nijak neutrpěl.

"Protože máme letošní práci v šampionátu už hotovou, co letos dokážeme, nám příští rok jen pomůže. V Milton Keynes jsme zcela soustředění na výzvy 2014, ale ještě se toho můžeme hodně naučit (letos)."

"Ostatní týmy se účastní boje o druhé místo v šampionátu. My jsme mimo a můžeme se naplno zaměřit na rok 2014."

Další článek: McLaren se chystá oznámit jezdeckou sestavu, Pérez zřejmě zůstane

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.