Poslední zraněný člen Williamsu se vrátil do Británie

Všichni členové týmu Williams, kteří byli po nedělním požáru hospitalizováni ve Španělsku, jsou zpět doma v Británii. Vozy a materiál ale ještě ne.
Poslední zraněný člen Williamsu se vrátil do Británie

Včera došlo k převozu nejvážněji zraněného člena Williamsu. "Chtěl bych znovu poděkovat všem v paddocku, kdo v neděli pomohli Williamsu zvládnout ten požár," řekl provozní šéf týmu Mark Gillan. "Několik lidí muselo navštívit lékařské středisko na okruhu, většinou proto, že se nadýchali kouře."

"Jeden člen týmu, který utrpěl popáleniny, zůstává v nemocnici, ale jeho stav je stabilzovaný a má dobrou náladu. Dnes (v úterý) se vrátil do Anglie, kde mu je věnována další lékařská péče."

Zatímco všichni lidé se z Barcelony už vrátili, to samé Gillan nemůže říct o týmovém vybavení. "Vyšetřování příčiny požáru pokračuje ve spolupráci s místními úřady a FIA. Rozsah škod je stále vyhodnocován a nebude zřejmý, dokud se do továrny nevrátí auta a všechen materiál. Je zřejmé, že naše IT vybavení garáže a infrastruktura byly hodně poškozeny."

Pro Williams teď nastává závod s časem, další Grand Prix se jede už příští týden a tým se musí dát dohromady. Pomoc mu nabídly ostatní stáje, především pak McLaren je ochoten zapůjčit jakékoliv vybavení.

"Po té výhře jedeme do Monaka s velkými nadějemi, ale před závodem nás čeká obrovské množství práce, abychom se dali dohromady z toho požáru," dodal Gillan.

Další článek: Williams: Maldonada jsme vzali díky penězům, ale neříkejte mu platící jezdec