Poslední závody udělaly na mé sezoně černou kaňku, tvrdí Sainz | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

Poslední závody udělaly na mé sezoně černou kaňku, tvrdí Sainz

Carlos Sainz tvrdí, že je se svými letošními výkony spokojen. Mrzí ho však, jak dopadl závěr sezony, když mu nevyšly poslední dva závody a Ferrari neuspělo v boji s Mercedesem o druhou příčku v šampionátu jezdců.

Španěl Carlos Sainz byl letos jediným jezdcem, který dokázal přerušit vítěznou nadvládu Red Bullu, když se svým ferrari ovládl Velkou cenu Singapuru. Nechybělo mu navíc k tomu, aby v interním souboji porazil svého týmového kolegu Charlese Leclerca.

Rodákovi z Madridu však k tomuto skalpu nakonec chybělo šest bodů, takže se musel spokojit s až sedmým místem v pořadí jezdců. Sainzovi nevyšly především poslední dvě velké ceny, ve kterých získal pouze osm bodů, zatímco Leclerc si za dvě druhá místa připsal 36 bodů.

Zatímco v Las Vegas měl Španěl smůlu kvůli penalizaci za výměnu motoru, kterou zapříčinilo uvolněné víko kanálu na dráze, v Abú Dhabí jezdci Ferrari nevyšla kvalifikace a nakonec nebodoval.

„Byl to pro mě slušný rok,“ zhodnotil Sainz pro Autosport letošní sezonu.

„S posledními dvěma závody samozřejmě spokojený nejsem. Vrhá to černou skvrnu na moji celou sezonu, která byla podle mě mnohem lepší, než jak ukazují tyto dva poslední závody,“ je přesvědčen jezdec Ferrari.

„Někdy to tak chodí. Obvykle jsou konce sezon mou předností, ale letos tomu tak nebylo,“ smutnil Sainz, kterého mrzí i skutečnost, že Ferrari v Poháru konstruktérů o tři body nestačilo na Mercedes, který tak skončil druhý.

„Upřímně řečeno, jsem velmi zklamaný a samozřejmě nejsem šťastný, vzhledem k tomu, jak těsné to nakonec bylo,“ dodal 28letý jezdec.

Doporučujeme

Články odjinud