Poslední závod Schumachera a Latifiho poznamenala vzájemná kolize

Mick Schumacher a Nicholas Latifi se (alespoň prozatím) rozloučili s formulí 1. Končící jezdci spolu během Velké ceny Abú Dhabí kolidovali, což ovlivnilo jejich poslední závod.
Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli
Poslední závod Schumachera a Latifiho poznamenala vzájemná kolize | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Už před posledním závodem sezóny ve Spojených arabských emirátech bylo jasné, že Schumachera a Latifiho čeká na dlouhou dobu poslední velká cena F1.

Schumachera u týmu Haas příští rok nahradí vedle Kevina Magnussena Nico Hülkenberg, který se vrací do F1.

„Dnes jsme neměli rychlost. Včera jsme měli rychlost na jedno kolo, věděli jsme ale, že bude těžké zůstat na té pozici,“ řekl Schumacher, který se v sobotu kvalifikoval na 12. místo.

„Doufali jsme ve více, nakonec jsme ale udrželi osmé místo v Poháru konstruktérů, na to jsme se soustředili. Mám radost z týmu, znamená to totiž úplně jiný rozpočet a jsem si jistý, že budou schopni ho využít.“

Oba jezdci spolu kolidovali

Ve 39. kole Schumacher v páté zatáčce zaútočil na Latifiho, mezi vozy ale došlo ke kontaktu a oba jezdci se roztočili. S poškozenými vozy nicméně pokračovali. Schumacher dostal za způsobení kolize pětisekundovou penalizaci.

„Incident s Mickem nás vyřadil, pak se objevil elektrický problém, který nás donutil odstoupit,“ řekl Latifi.

„Není to způsob, jak jsem chtěl skončit svůj poslední závod, ale tak to je. Jsem velmi vděčný za tři roky s Williamsem ve formuli 1.

„Odcházím z tohoto sportu s pocitem, že jsem chtěl dosáhnout více, v motorsportu to tak ale vždy nefunguje. Na cestě bylo spoustu vzestupů a pádů s mnoha silnými pouty a přátelstvími, kterých si budu vážit.“

Týmovým kolegou Alexandera Albona bude příští rok u Williamsu Logan Sargeant. Američan letos skončil celkově čtvrtý v konečném pořadí formule 2 a získal tím potřebnou superlicenci.

Další článek: Alonso svůj poslední závod za Alpine nedojel pro technický problém. Takové shrnutí tohoto roku, říká

Témata článku: , , , , ,

Aktuality

11:05 | Stanice Nova Action bude v lednu vysílat Dakar... na místo vyrazí i štáb. 
9:03 | V italské Bologni se dnes uskuteční Galavečer FIA. Budou předány ceny nejen mistrům světa... přenos z galavečeru bude od 21:30 vysílán živě, odkaz najdete včas na F1sport. 
8. prosince | „Situace ve Ferrari mě mrzí a dělá mi starosti,“ řekl Montezemolo listu Corriere dello Sport. „V těchto chvílích, protože mi na Ferrari opravdu záleží, se raději nebudu vyjadřovat jinak, než že poznamenám, že mám pocit, že je to společnost bez vůdce.“ 
7. prosince | Pro přístup do paddocku formule 1 nebude už potřeba mít očkování proti covidu-19. F1 rozvolňuje...